BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Politike

‘Pakoja e madhe’ e qeverisë/ Reagon 'flakë për flakë' Sali Berisha dhe tregon planin e kryeministrit: Rama tallet me qytetarët se do të udhëtojë me avion me dhomë gjumi luksoze

‘Pakoja e madhe’ e qeverisë/ Reagon 'flakë për

Ish kryeministri Sali Berisha reagoi për pakon e njoftuar një ditë më parë nga qeveria për disa kategori të caktuara.Berisha deklaroi se ajo është thjesht një pilulë elektorale krahasuar me çmimet e larta me të cilat përballen pensionisët dhe ata që kanë rroga të ulëta.

Ai tha se Rama tallet me qytetarët sepse vetë do të udhëtojë me avion me dhomë gjumi luksoze dhe të firmosë marrëveshje për të mbushur xhepat e tij.

“Është thjesht një pilulë elektorale me efekt jashtëzakonisht minimal krahasuar me çmimet më të cilat përballen pensionstët dhe ata që janë me rroga të ulëta. Të paktën të kishte mëshirën dhe të jepte një rrogë tepër dhe pensionin e trembëdhjetë të cilat kanë ndodhur edhe në periudha pa inflacion.

Këtë nuk e bën se nuk e lë vjedhja. Këtë mund ta bëjnë shumë thjeshtë. KLSH ka gjetur vjedhjen në 9 muaj. Me këto që thotë ky nuk është as 1/15 e vjedhjes. Me këto që ka vjedhur ky. 122 mld lekë që janë shifra e KLSH. Jo e imja. Mund të rriste 1.3 herë rrogat e të gjithë shqiptarëve, Mund të dyfishonte dhe të tejkalonte rrogat dhe pensionet e të gjithë shqiptarëve, Ky tallet sepse do të udhëtojë me avion me dhomë gjumi luksoze. Do të firmosë marrëveshje me satelitë për të mbushur xhepat.

Do të blejë dronë, kur gjysma e ushtarëve shqiptarë kanë depozituar dorëheqjen sepse nuk jetojnë dot me atë rrogë që marrin. 2500 policë kanë paraqitur dorëheqjen. Ky shtet nuk është. Ky është një shpartallim”, deklaroi Berisha.

Më të lexuarat