BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Politike

Paratë ruse/ Sali Berisha akuza të rënda drejt Bashës: Je i vetmi përgjegjës, trego si i dërgove në Skoci

Paratë ruse/ Sali Berisha akuza të rënda drejt Bashës: Je i

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha, akuzoi edhe njëherë ish-kreun e PD, Lulzim Basha, se ka qenë i vetmi që kishte informacion për financimin rus në selinë blu.

Në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të PD, Berisha tha se deri më sot asnjë nga burrat dhe gratë e Partisë Demokratike nuk kanë asnjë informacion për paratë ruse në PD, prandaj është koha që përgjegjësi i vetëm që është Lulzim Basha të dalë dhe të sqarojë gjithçka.

“Deri sot në këtë moment nuk ka asnjë individ në PD që të ketë patur dijeni për financime ruse, në arkën e PD nuk ka hyrë dhe nuk ka dalë sipas dëshmive të besueshme polotësit të zotit Ristani dhe të ish-kesierit të partisë Ilir Dervishi, asnjë qindarkë nga këto para. Pra është akt personal i Lulzim Bashës. Së dyti në 2018-n kur ambasadori amerikan më ka sjellë një dosje në zyrë në mënyrë absolute dosja nuk ka patur asgjë tjetër veç artikullit të Mother Jones, dhe fletës së DASH se Nik Muzin është lobues i PD. Në prill pas zgjedhjeve në 6 bashki, disa bashkatdhetarët tanë më informuan nga Nju Jorku se ata kanë firmosur por nuk kanë dhënë asnjë qindarkë siç mashtronte Basha për të financuar lobistin e tij. Pasi u bënë 3 burime unë dola në media dhe akuzova Ramën se mbylli dosjen ruse të Lulzim Bashës. Sot kryesia vendosi të ngrejë një komision auditi për këtë aferë. Ai po dëshmon mungesë totale përgjegjshmërie sepse është i detyruar së paku të thotë ku i mori paratë, kush ja dha dhe si i dërgoi në Skoci kur kanali bankar nuk ekziston. E shpëtoi njëherë Edi Rama, por kjo çështje është një çështje shumë serioze dhe unë mendoj se ai nuk duhet ta trajtojë ndryshe, por të bëjë transparencë të plotë se ka drejtuar këtë arti, me qënë se e mohon, edhe pse ju e dini gjënë më të lehtë ka gënjeshtrën. Sëfundmi duhet të qartësoni çdo demokrat që Rama siç deklaroi në 2018-n se ato janë para ruse, këtë bëri dhe javën e shkuar”, deklaroi Berisha.

Më të lexuarat