BREAKING NEWS

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar me grupet kriminale për të asgjësuar armiqtë e tij, Idajet Beqiri nxjerr detajet e forta dhe zbulon ngjarjen e rëndë ku është implikuar edhe Monika Kryemadhi

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar
x
BREAKING NEWS

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali Berishës dhe Izet Haxhisë, nga vrasja e Azem Hajdarit, urdhri për të eliminuar një ministër, deri te strehimi në Turqi

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali
x
BREAKING NEWS

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke, detajet nga dosja që fsheh politikanët që i shërbyen Sigurimit dhe dështimi i planit të jugosllavëve për të eliminuar Ramiz Alinë, ja rrëfimi i fundit “bombastik” i Bujar Hoxhës përpara se t...

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke,
x
BREAKING NEWS

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra aleancë me Dumanin për të goditur pushtetarët e lartë, gjurmim të parave të pista, llogarive bankare dhe sekuestrim pasurie, ja si britanikët do plotësojnë me materiale shtesë dosjet përvëluese...

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra
x
BREAKING NEWS

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja çfarë përmban projekti i Edi Ramës në bashkëpunim me Sali Berishën kundër SPAK dhe institucioneve të pavarura

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja
x
BREAKING NEWS

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me përkrahësit e Sali Berishës, Shehu, Noka dhe Sula kundër komisionit të Edi Ramës

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn në fuqi rritja e re e pagave, orari i punës do të jetë 09.00 me 15:30, do të ketë edhe shpërblime, ja kategoritë që përfitojnë

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x

Gossip

I veshur me simbole naziste, ish-studenti bën kërdinë dhe sulmon shkollën, 11 fëmijë të vdekur

I veshur me simbole naziste, ish-studenti bën kërdinë dhe sulmon

Të paktën 11 fëmijë u vranë kur një person i armatosur me simbole naziste hapi zjarr në një shkollë në qytetin perëndimor rus të Izhevsk, thanë autoritetet ruse të hënën.

Deri më tani janë regjistruar 15 viktima. Midis të vrarëve ishte edhe roja i sigurisë së shkollës, tha kreu i qeverisë rajonale Alexander Brechalovn në një deklaratë sipas CNN.

Hetuesit thanë se 24 persona, përfshirë 22 fëmijë, u plagosën. Sulmuesi, i cili thuhet se kishte veshur një bluzë të zezë me shenja naziste dhe një helmetë u vetëvra pas sulmit, sipas agjencisë shtetërore ruse të lajmeve, TASS.

Zyrtarët rusë e identifikuan autorin si Artem Kazantsev, një banor vendas i lindur në vitin 1988, i cili ishte një student i shkollës ku ndodhën të shtënat.

Procesi i identifikimit u vonua për shkak se nuk u gjetën dokumente në trupin e të dyshuarit.

Hetuesit kanë nisur të kontrollojnë banesën e Kazantsev dhe të hetojnë raportet e “pikëpamjeve neofashiste dhe ideologjisë naziste” të tij, tha Komiteti Hetues i Rusisë.

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov tha se sulmuesi ishte “një person që mund t’i përkiste një organizate apo grupi neofashist”.

Sulmi ndodhi në shkollën 88 në Izhevsk, kryeqyteti i rajonit rus të Udmurtia.

 Presidenti rus Vladimir Putin u ka dërguar ngushëllime viktimave, sipas një deklarate të lëshuar nga Kremlini të hënën.