BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Politike

"Është kthyer në vasal të Beogradit", Berisha akuza drejt Ramës: Po mbron “Putinin e vogël”

"Është kthyer në vasal të Beogradit", Berisha

Ka nisur rreth orës 17:00 të kësaj të hëne mbledhja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike.

Në fjalën hyrëse të mbledhjes, ish-kryeministri Berisha u ndal tek ato që ai i cilësoi qëndrimet antishqiptare të kryeministrit Rama, duke u kthyer në një vasal të Beogradit.

“Kjo mbledhje e Këshillit Kombëtar bëhet në një moment kritik për vendin shoqërinë dhe kombin shqiptar. Siç ndiqni situatën, Edi Rama çdo javë, çdo muaj zhytet gjithnjë e më thellë në vasalitet të plotë ndaj presidentit serbomadh Aleksandër Vuçiç dhe Beogradit. Në rast se ju merrrni diskurin e tij të muajit të fundit, në këtë diskur, njeriun më të mbrojtur, më të cituar në rajon dhe në botë, në fjalimet e Edi Ramës do të gjeni Aleksandër Vuçiç. Ky vasali i tij kalon nga samiti në samit, nga takimi në takim duke mbrojtur një Putin të vogël në rajon. Duke i dhënë këshilla Europës dhe botës, duke justifikuar plotësisht rreshtimin e Vuçi me Rusinë dhe kundër sanksioneve të BE-së. Duke i paraqitur kërkesën për sanksionimin e Vuçiçit si një kërkesë që rrezikon paqen dhe stabilitetin. E vërteta është se prapa mbrojtjes që Edi Rama po i bën aksit Moskë-Beograd qëndron vasaliteti i tij ndaj Beogradit dhe indirekt ndaj Moskës. Në këtë diskur, Edi Rama, në mënyrë absolutisht antishqiptare dhe çnjerëzore u thotë shqiptarëve dhe botës, se unë nuk bie dakord me Albin Kurtin për qëndrimin ndaj të shkuarës”, tha Berisha.

Më të lexuarat