BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Politike

"S’ka asnjë fakt", Berisha reagon për mbylljen e kolegjit turk: Akt i turpshëm, gjoja janë të lidhur me terroristë

"S’ka asnjë fakt", Berisha reagon për mbylljen e

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar mbylljen e kolegjit turk. Berisha tha se ky është një akt i turpshëm i marrë nga kryeministri Edi Rama duke e konisderuar si një shkollë të lidhur me grupe terroriste. Berisha tha se s’ka asnjë fakt për këtë.

“Kurrë nuk duhet të harrojnë se për ne kombi është i pari dhe ne jemi komb...Ne nuk mund të pranojnë ndikime politike nga askush në raportet tona fetare. Ata që e thanë se feja e shqiptarit ishte shqiptaria ata ishin besimtarë të zotit, por ata e thanë se fetë s’duhet t’i përçanin asnjëherë shqiptarët. Nga njëra anë kërkohet të emërohet kreu i komunitetit mysliman. Në statute zgjidhet me votë.

Tani na del se do na i hapë dhe mbyllë shkollat kur të dojë. S’ka akt më turpshëm, më poshtërues sesa të mbyllesh kopshte e shkolla fëmijësh se gjoja janë të lidhur me terroristë në Turqi. Pa asnjë fakt. I them Sinan Idrizit mos e bëj veten në këtë mënyrë, mos luaj me interesa kombëtare. Nëse Turqia po të respektojë si vend sovran. Ky s’ka atdhe. Një njeri i përkushtuar vjedhjes dhe pasurimit të tij nga mëngjesi në darkë”, tha Berisha.

Më të lexuarat