BREAKING NEWS

Nuk ndalet 'kriza' e Euros dhe Dollarit, mësoni se ç'po ndodh me monedhat e tjera të huaja

Nuk ndalet 'kriza' e Euros dhe Dollarit, mësoni se
x
BREAKING NEWS

Rudina Hajdari pranon takimet me Agron Nezën, zbulon se çfarë është diskutuar mes tyre

Rudina Hajdari pranon takimet me Agron Nezën, zbulon se çfarë
x
BREAKING NEWS

Tragjedia e Gërdecit/ Gazetari ngre dyshimet e forta: Fatmir Mediu mund të dalë si i përdorur

Tragjedia e Gërdecit/ Gazetari ngre dyshimet e forta: Fatmir Mediu mund
x
BREAKING NEWS

Pritet kthesa e motit! Acari dhe i ftohti "mbërtheu" vendin, zbuloni se çfarë nga pret sot

Pritet kthesa e motit! Acari dhe i ftohti "mbërtheu" vendin,
x
BREAKING NEWS

Jo vetëm pagesa për hotele luksoze, zbulohet vila që Ahmetaj përfitoi nga Klodian Zoto

Jo vetëm pagesa për hotele luksoze, zbulohet vila që Ahmetaj
x
BREAKING NEWS

Gazetari Hoxha ngre tonet: Mjerë kush shkon atje, ferri është mbi tokë!

Gazetari Hoxha ngre tonet: Mjerë kush shkon atje, ferri është mbi
x
BREAKING NEWS

Skandali Inceneratorëve/ Pagesat për Arben Ahmetajn nga Klodian Zoto, ish prokurori zbardh detaje të forta: Indicie të rëndësishme...

Skandali Inceneratorëve/ Pagesat për Arben Ahmetajn nga Klodian Zoto,
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha ka një mesazh për kryeministrin Rama: Armiku i brendshëm është më i rrezikshëm se ai i jashtëm

Artan Hoxha ka një mesazh për kryeministrin Rama: Armiku i
x

Politike

"Paratë shpërdorohen nga qeverisja më e korruptuar në rajon", Meta akuzon kryeministrin Rama (Video)

"Paratë shpërdorohen nga qeverisja më e korruptuar në

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka akuzuar kryeministrin Edi Rama për papërgjegjshmëri ndaj pagave të ulëta të shqiptarëve. Në një postim në Facebook, Meta u shpreh se paratë që duhet të shkonin për qytetarët, shkojnë te incenaratorët, nga ku vidhen më pas me anë të kompanive off-shore. Më tej, kreu i PL ka deklaruar se shkaktar për rrogat e ulëta të shqiptarëve është shpërdorimi i  parave nga qeveria, që ai e quajti më të korruptuarën në rajon.

“Në Shqipëri paga mesatare bruto është 520 euro, në vendet e rajonit është 800-900 euro.

84 euro ka qenë rritja e pagës mesatare në tre vitet e fundi, në vendet e rajonit kjo rritje ka qenë trefish më shumë.

Shqiptarët kanë rrogat më të ulëta dhe kjo ndodh për një arsye të vetme: paratë e tyre shpërdorohen nga qeverisja më e korruptuar në rajon”, ka shkruar Meta.

Më të lexuarat