BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Politike

"Paratë shpërdorohen nga qeverisja më e korruptuar në rajon", Meta akuzon kryeministrin Rama (Video)

"Paratë shpërdorohen nga qeverisja më e korruptuar në

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka akuzuar kryeministrin Edi Rama për papërgjegjshmëri ndaj pagave të ulëta të shqiptarëve. Në një postim në Facebook, Meta u shpreh se paratë që duhet të shkonin për qytetarët, shkojnë te incenaratorët, nga ku vidhen më pas me anë të kompanive off-shore. Më tej, kreu i PL ka deklaruar se shkaktar për rrogat e ulëta të shqiptarëve është shpërdorimi i  parave nga qeveria, që ai e quajti më të korruptuarën në rajon.

“Në Shqipëri paga mesatare bruto është 520 euro, në vendet e rajonit është 800-900 euro.

84 euro ka qenë rritja e pagës mesatare në tre vitet e fundi, në vendet e rajonit kjo rritje ka qenë trefish më shumë.

Shqiptarët kanë rrogat më të ulëta dhe kjo ndodh për një arsye të vetme: paratë e tyre shpërdorohen nga qeverisja më e korruptuar në rajon”, ka shkruar Meta.

Më të lexuarat