BREAKING NEWS

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit dhe kërcënon kandidatët demokratë që garojnë në zgjedhjet e 14 majit, ja si po i mban peng dhe shantazhon

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën, zbulon arsyen pse nuk iu bashkua koalicionit “Bashkë Fitojmë”

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën,
x
BREAKING NEWS

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep dorëheqjen pas përfshirjes së njerëzve me precedentë penalë

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep
x
BREAKING NEWS

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane jehonë SKANDALIT ‘McGonigal’: Kina ndikoi në mënyrë korruptive te Rama

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane
x
BREAKING NEWS

Ja sëmundja nga e cila vuan Sali Berisha, Spartak Braho zbulon misterin dhe tregon si po shkon drejt burgut ish-kryeministri, zbardh planin e tij për të shkaktuar sërish vrasje politike

Ja sëmundja nga e cila vuan Sali Berisha, Spartak Braho zbulon misterin dhe
x
BREAKING NEWS

Drejt zbardhjes së plotë! Person me rrezikshmëri shumë të lartë, të rejat e fundit nga hetimet për sulmin ndaj Top Channel. Hetuesit kanë tre profile të sakta ADN-je

Drejt zbardhjes së plotë! Person me rrezikshmëri shumë
x
BREAKING NEWS

Gazetari zbardh prapaskenat mes PD dhe kandidatëve të primareve: Ka pasur marrëveshje të heshtura, ja ujditë që janë bërë në disa bashki në veri të vendit

Gazetari zbardh prapaskenat mes PD dhe kandidatëve të primareve: Ka
x
BREAKING NEWS

Koncesionet dhe investitorët strategjikë shkaktojnë debate tek “Ligjet”, opozita prezanton projektligjin për kompanitë “offshore” dhe kërkon të ndalohen pasi mbi 1 miliardë euro shkojnë te qeveria

Koncesionet dhe investitorët strategjikë shkaktojnë debate tek
x

Politike

‘PD ka vdekur’/ Analisti i njohur zbardh skenarin e ish kryeministrit: Kjo është ekstreme. Ja pse i duhet Sali Berishës logoja

‘PD ka vdekur’/ Analisti i njohur zbardh skenarin e ish

Analisti Fitim Zekthi thotë se Berisha ka zgjedhur një mënyrë ekstreme për të bërë politikë, pasi është totalisht i izoluar tërësisht nga SHBA dhe pjesa tjetër e botës.

Në një intervistë për Euronews Albania, Zekthi u shpreh se foltorja e Berishës është një lëvizje ilegjitimiste që do të ketë fundin e saj.

Sipas Zekthit, PD ka vdekur si parti, prandaj ndarja ekstreme brenda PD nuk bëhet për kandidatët e përbashkët, por për logon dhe selinë që sipas tij mund t’i sigurojë Berishës mbrojtjen nga izolimi.

“Kjo krizë tregon që PD ka vdekur dhe që ndarja aty është ekstreme, kjo është e padisktueshme. Ndarja  nuk është bërë për kandidatët, por se Berisha kërkon të marrë PD me seli dhe logo për ta për përdorur si mbrojtje”, tha Zekthi.

Më të lexuarat