BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Politike

Përgjimet e 'Sky Ecc', ish-deputeti i njohur bën deklaratën e fortë, zbulon “trekëndëshin e Bermudës”

Përgjimet e 'Sky Ecc', ish-deputeti i njohur bën

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Azgan Haklaj gjatë një interviste televizive foli për zhvillimet e fundit politike në vend dhe arrestimin e një grupi kriminal falë përgjimeve Sky, të ish-zyrtarëve të policisë si Erzen Breçani apo Dedan Gjoni.

Haklaj tha se ky grup i rrezikshëm ka qenë shumë afër Sali Berishës dhe ka inkriminuar politikën duke u bërë një simbiozë krim-politikë. Ai shtoi se ish-drejtori Breçani ka qenë dora e djathtë e Sali Berishës dhe e majta e Ilir Metës.

"Synimi i trekëndëshit të Bermudës ka qenë për ta mbajtur peng Partinë Demokratike. Nga 2017 deri në 2022 ka qenë strukturuar kjo përpjekje me grupin e Charles McGonigal. E pohoi vetë në Gjykatë që kam lobuar kundër PD-së. Nëse keni dëgjuar zotin Berisha, Metën apo Kryemadhin thonë që ne e dininim që para zgjedhjeve që Basha nuk fiton. Por në fakt e kanë tradhtuar Bashën. Edhe nëse Basha bëhej kryeministër, Meta bëhej zv.kryeministër nëse merrte shumë vota LSI. Grupi më i rrezikshëm është grupi i arrestuar tani. Nëse i pari synonte asgjesimin e opozitës, ky i dyti ka realizuar, ka lidhur shtetin me mafien. Gërmizi dhe Breçani janë dy ish-oficerë të Policisë së Shtetit dhe Dedan Gjoni. Kanë patur një qëllim, kanë qenë mbështetja e zotit Berisha. Breçani ishte dora e djathtë e Berishës dhe e majta e Ilir Metës. Berisha e mohoi Erzenin, siç mohoi dhe Agron Nezën. Zoti Breçani ka një kompani të fuqishme të security, ka 3000 biznese të pajisur me kamera. A janë bashkë trekëndëshi i Bermudës?! A po kërkohet të bëhet hetim i policisë, i prokurorisë dhe politkanëve? Këtë kërkoi Basha. Doktrina Basha ka një platformë të veçantë strategjike, ekonomike", tha Haklaj.

Berisha tha se Breçani është vetëm një simpatizant i Partisë Demokratike, që për Haklajn do të thotë se ish-kryeministri e shiti ish-drejtorin e tij, ashtu siç Putini shiti Prigozhinin.

"Berisha e mohoi zotin Breçani, nuk e njoh. Pastaj tha se është mbështetës i PD-së. Berisha e shiti Breçanin si Putini Prigozhini. Breçani, Mata, grup i strukturuar kriminal. Të gjitha konferenca kundër luftës ndaj krimit janë bërë tek hoteli i Matës, “Victoria”. A është krimi pushtues i shtetit? A janë në simbioz bashkë mafia me krimin", tha ai.

Kurse për flakën në Parlament, Haklaj shton se ato skena të kujtojnë mesjetën e kohës së Giordano Brunos dhe Galileo Galileit, aq më tepër që zjarri iu vu karriges së Bashës. Për Haklajn ky ishte një kërcënim i Berishës ndaj Lulzim Bashës.

"Aksionet në parlament pengojnë hapjen e debatit të platformës së zotit Basha për reformën zgjedhore dhe vettingun e poltikanëve. Zjarri në tavolinën e zotit Basha, është zjarr në karrigen e opozitarizmit. Bëri kërcënim. Berisha na solli mendësinë e mesjetës, kundër udhëheqësit të opozitës zotit Basha", tha Haklaj.

 

 

 

Më të lexuarat