BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Politike

"Peshku qelbet nga pendët", gazetari i njohur 'thumbon' kryeministrin: Ja si Edi Rama po e kopjon Presidentin e Turkmenistanit

"Peshku qelbet nga pendët", gazetari i njohur 'thumbon'

Gazetari Ferdinand Dervishi shprehet se kryeministri Rama po kopjon Presidentin e Turkmenistanit, Saparmurat Niyazov.

Teksa ka krahasuar dy liderët, gazetari shprehet se Rama nuk e pranon që peshku qelbet nga koka por nga bishti duke shtuar më tej se ai përpiqet të dalë i larë nga skandalet duke deklaruar se janë të tjerët që hanë dardha pas shpinës së tij.

“Do të bëj një krasim me një rast botëror. Është një personazh që ka qenë drejtues i Turkmenistanit, Saparmurat Niyazov, ka qenë 2 vjet në pushtet, 1985-2006, aq i fuqishëm u ndje ai dhe aq e donmioni popullin e tij, aq shumë ia hodhi trutë e gomarit popullit të tij, saqë i vuri muajve të vitit emrat e familajrëve të vet.

Shikoni si përsëritet rasti në Shqipëri me një kryeministër që ka 12 vite në pushtet. Ai ka deformuar shprehjen frazeologjike të njohur popullore: Peshku qelbet nga koka. Jo thotë ai: Peshku qelbet nga pendët! Pra janë ata që hanë dardha prapa meje.

E shikoni pra çfarë populli mendon se ka lideri ynë. Dhe e ka vërtetë”– tha Dervishi.

 

Më të lexuarat