BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Politike

Plas debati i ashpër në emision, gazetari i njohur ia plas në sy gjeneralit: Talleni me fondet, ja fusin kanabis nëpër reparte

Plas debati i ashpër në emision, gazetari i njohur ia plas në sy

Gazetari Enton Abilekaj debatoi me gjeneralin Aleksandër Pando në emisionin 'Now', lidhur me fondet për ushtrinë.

Sipas tij, fondet për ushtrinë shpërdorohen nga politika jo e duhur lidhur me FA.

“Në vend që të blejnë armatim të mirë ja fusin me ca Cugar të përdorur që pastaj prishen, s’i përdorim dot as për emergjenca civile. Ne jemi konsumatorë, jemi të varur nga të mëdhenjtë. Sot gëzonin më shumë pilotët e vjetër se kishin nostalgjinë e një ushtrie që ekzistonte, sot kemi një ushtri që shkon stërvitet dhe po i thanë shko në luftë se’ di a e ka armën apo jo”, tha Abilekaj.

“Ne nuk jemi vetëm konsumatorë, kemi 174 vetë që shërbejnë në misione, kemi edhe dëshmorë në misione”,  u shpreh gjenerali.

“Flas për politikën qeveritare që s’të jep mjetin që  të bësh detyrën, se blihen me tenderë që nuk dihet çfarë janë dhe këta tallen me fondet dhe ngelemi me reparte që ja fut kanabisit ai se s’ka çfarë bën”, u përgjigj Abilekaj.

Më të lexuarat