BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Politike

"Po tallin tr*pin me publikun!"/ Nuk përmbahet Andi Bushati, shpërthen ashpër ndaj qeverisë: Vangjush Dako u burgos për statistikë

"Po tallin tr*pin me publikun!"/ Nuk përmbahet Andi Bushati,

Analisti Andi Bushati deklaroi në studion e emisionit ‘Të Paekspozuarit”, se arrestimi i Vangjush Dakos më 6 qershor 2023, pas dy akuzave të SPAK-ut, kur nuk ishte prej vitesh kryetar bashkie, u përdor nga Edi Rama për statistikë. 

“Vangjush Dako është arrestuar për statistikë, për të thënë që drejtësinë e kontrollojnë amerikanët. Këta po i bien non-gratës. Gjushi e ka ngrënë sepse duhej arrestuar Saliun. Pra filloi era e goditjes “non-grata”.

Gjushi nuk ishte më kryetar bashkie, Durrësin, Edi Rama ngarkoi banditë të tjerë të bënin vota. Pra pasi Edi Rama e përdori për punët e tij, e përdori në fund edhe për statistikë.

Duke thënë këtë, jam dakord që a duhej hetuar Dako? Po, po, siç duhet hetuar Berisha për 21 Janarin dhe jo për shpikjet e këtyre Gjokave.

Nëse ka patur një skandal publik, dosja e Vangjush Dakos, duhet të ishte 339-ta. Ta hetosh Dakon, në vendin që e gjitha mafia po ndërton kulla, se ka zbardhur një leje ndërtimi me vonesë, është të tallësh trapin me publikun. Ky është teatri ynë me mercenarët e SPAK.

Teatër që nuk e hanë as kalamajtë e fillores. Kur kam quajtur Bllakon, Kokën, Ahmetaj, Dakon, të burgosur politikë, i kam quajtur, sepse këta merren se kë do të bëjmë shembull sot. Në këtë kuptim është një teatër i madh. Vangjush Dako e hëngri kot sepse i duhej hapur rrugë arrestimit të një non-grate tjetër”-tha Bushati.