BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Politike

Presidenti gjerman në konferencë për shtyp mesazh të rëndësishëm nga Tirana

Presidenti gjerman në konferencë për shtyp mesazh të

Presidenti i Gjermanisë Frank-Walter Steinmeier në konferencë të përbashkët me homologun shqiptar Bjaram Begaj zhvilluan një konferencë të shkurtër me gazetarë, ndërsa folën për disa tema, mes të cilave dhe dialogun Kosovë-Serbi.

Kreu i shtetit shqiptar u shpreh se e mbështet procesin e dialogut dhe sipas tij kjo është forma më e mirë për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve.

“Është i mirëpritur propozimi franko-gjemran për dialogun Kosovë-Serbi dhe çdo përpjekje për dialog për gjetjen e zgjidhjes, dhe ne kemi qenë për këtë dialog. Procesi i Berlinit është shumë i rëndësishëm, tha Begaj.

Nga ana tjetër presidenti gjerman theksoi se vlerëson çdo kontribut, që sjellë uljen e përshkallëzimit të konflikteve Prishtinë-Beograd, ndërsa tha se ky proces është marrë seriozisht nga ana e Miroslav Lajçak.

“Vlerësoj çdo kontribut që sjell uljen e përshkallëzimin e konflikteve është i mirëpritur, përndryshe unë mund të them shumë respekt për Lajçakun, i cili e ka shndërruar në misionin të tij me përvojë dhe dije dhe e ka treguar në këtë proces  dialogu për normalizimi e marrëdhënieve”, tha presidenti gjerman.