BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Politike

Presidenti tërbohet nga deklarata e ambasadores Kim / Këto janë fotot që po shpërndahen me shpejtësi në rrjet

Presidenti tërbohet nga deklarata e ambasadores Kim / Këto janë

Ditën e djeshme, Presidenti i shtetit, Ilir Meta, bëri deklarata të rënda në distancë ndaj ndërkombëtarëve.

Pas këtyre reagimeve, rrjeti ka shpërthyer në ironi ndaj presidentit me meme që po përhapen me shpejtësi. 

Kujtojmë se dje amerikanët kanë plasur dje bombën duke kërcënuar hapur presidentin Ilir Meta për kërcënimet për kaos e dhunë. Presidenti dje në mbrëmje doli në një studio televizive, ku dhe po lëshonte mesazhe kritike ndaj ambasadores, ndërsa u ndal sërish te rrëmbimi i sfurqeve. Ambasadorja i dërgoi një mesazh LIVE ku i kërkoi të mos i përmendë më sfurqet, ndërsa pak sekonda më pas plasi bombën në rrjetet sociale. "Është e papranueshme për këdo që të kërcënojë se qytetarët do të marrin "sfurqet" në 25 Prill ose nëse nuk u pëlqen rezultati i zgjedhjeve. Këto kërcënime meritojnë dënim. Ata që nxisin dhunë do të mbajnë përgjegjësi për rezultatet e fjalëve dhe veprimeve të tyre. Ndal", shkruan Yuri Kim. Deklarata e saj ishte një paralajmërim i hapur se pas 25 prillit presidenti do të ndëshkohet për thirrjet luftënxitëse. Ky është rasti më i paprecedentë në historinë e shtetit shqiptar, pasi ambasadorja e ka kërcënuar dje hapur presidentin. Të enjten pati një takim mes tyre, i cili duket se nuk ka ecur shumë mirë. Duket se tashmë presidenti do të ketë shumë telashe me amerikanët, pasi kush hyn në listën e zezë të tyre dihet fundi.

Presidenti tërbohet nga deklarata e ambasadores Kim / Këto janë

Presidenti tërbohet nga deklarata e ambasadores Kim / Këto janë

Presidenti tërbohet nga deklarata e ambasadores Kim / Këto janë

Presidenti tërbohet nga deklarata e ambasadores Kim / Këto janë

Më të lexuarat