BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Politike

Propozimi i Ramës për Vlora Hysenin në krye të SHISH/ Ish-ministri i Brendshëm 'plas' deklaratën: Njerëzit alarmohen kur përfaqësues të Kosovës marrin një post në Shqipëri

Propozimi i Ramës për Vlora Hysenin në krye të SHISH/

Ish-ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj komentoi propozimin e kryeministrit Edi Rama për të vënë Vlora Hysenin në krye të SHISH duke thënë se njerëzit alarmohen kur përfaqësues të Kosovës marrin një post në Shqipëri.

Lleshaj u shpreh se ky propozim i Ramës duhet të ketë marrë pëlqimin e strukturave ndërkombëtare, pasi sipas tij çështjet e sigurisë në vend kërkojnë edhe angazhimin e partnerëve të huaj.

“Në thelb dua të them që më duket interesante si lëvizje edhe pse kam dëgjuar reagime kundër, këtu ka një rrymë njerëzish që alarmohen kur përfaqësues të Kosovës marrin një post në Shqipëri.

Është reaksion i tepruar e kam parë dhe te raste e tjera që përmendin risi por ndryshe nga këta unë kam qëndrim që them na duhen më shumë kosovare në zyrat tona dhe për këtë kryeministri meriton vlerësim e njëjta gjë duhet të ndodhë në Kosovë, nëse ne themi që duhet të rrisim frymën e bashkëpunimit të parët që më vijnë ndër mend janë shqiptarët në Kosovë.

Ekspertët nuk mungojmë mund të marrësh dhe nga një qytet i Shqipërisë dhe të ndërtosh të gjithë Shqipërinë por duhet të ketë shpërndarje ka ekspertë sa të duash po bashke me anën funksionale ka dhe një anë politike këtu është vlera në princip më duket lëvizje e duhur që duhet zgjedhur por duhet të pasohet me hapa të ngjashëm edhe nga qeveria e Kosovës.

Së pari dua të them që këta që nxitohen të zbulojë lidhje agjenturore duhen parë me dyshim vetë dhe unë i refuzoj, arsyet e lirimit të saj unë nuk i di por këtu është një vendimmarrje që kërkon mirëkuptimin e shumë palëve të tjera të interesuar fakti që partnerët konsultohen mua ma bën të jem i qetë nuk mundet të emërohet në kreun e SHISH një person që nuk është i certifikuar dhe nga strukturat e tjera të aleancës se nuk janë vetëm çështjet tona të sigurisë, këtu është e qartë sa kur kandidatura merr shpjegimin e strukturave të tjera këto aludime janë palidhje, por këtu anormalja është normale.

Nuk është vetëm propozimi i tij kërkon angazhime dhe me partnerët e tjerëm sot siguria e Shqipërisë garantohet nga NATO dhe kanë dhe një zë në çështjet tona nuk mund të ketë një emërim pa u pranuarm nuk është bërë akoma por jam i sigurt pa një konsensus nuk mund të ketë, nuk ka asnjë risk. Është në shërbim për reformë të thellë për arsye se është një shërbim i ndërtuar në vite problematike”, tha Lleshaj.