BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x
BREAKING NEWS

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro në prona, në skemë janë futur dhe familjarët, ja si tentuan të shpëtojnë disa pasuri, Agjencia e Inteligjencës Financiare nxjerr detajet e forta

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja dy njerëzit që po përdor ish-kryeministri për të mbyllur pazaret e tij të pista, si po hidhen miliona euro në prapaskenë

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur që do të arrestohet nga SPAK, lidhjet e tij me personazhet e botës së krimit që u fundosën nga Prokuroria e Posaçme dhe detajet si ka pastruar pasuri marramendëse

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur
x

Politike

Protesta e 20 shkurti/ “Nuk donin që ta frikësonte Edi Ramën”, analisti i njohur reagon ashpër: “Foltorja” tentoi të shesë dy iluzione në publik, por dështoi

Protesta e 20 shkurti/ “Nuk donin që ta frikësonte Edi

Analisti Skënder Mnxhozi, i ftuar në  një emison televiziv tha se “Foltorja” tentoi t’i shesë opinionin publik dy iluzione të pabesueshme; i pari iluzioni i bashkimin dhe i dyte  iluzionin i pjesëmarrjes, në protestën e 20 shkurtit.

“Nuk dinë se kë kanë me vete dhe kë kanë kundër. Këtë javë foltorja tentoi të na shesë dy iluzione. E para, iluzionin e bashkimi me deputetët, që sa vinin në Rinas nga Amerika thonin “rroftë doktori” dhe e dyta iluzionin e forcës me protestës e famshëm të 20 shkurtit, e cila në fakt ishte aq e vogël saqë, sepse unë e mas në raportin se sa e fut në mendime dhe sa e frikëson mazhorancën një protestë e caktuar”, tha ai.

Ai shtoi më tej se një protestë mund të cilësohet e suksesshme kur ajo ka efektin e “frikës” te kundërshtari politik, por kjo ndjenjë shtoi Minxhozi nuk u pa askund në kampin socialist.


“Nuk ishte e tillë që ta frikësonte sadopak Edi Ramën ne atë qetësinë e vet në turnin ndërkombëtar. Këto dy iluzione, që Foltorja u përpoq t’u shiste shqiptarëve e kanë marrë përgjigjen”, tha ai.

 

Më të lexuarat