BREAKING NEWS

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me Italinë, Rama ka telefonuar drejtorin e RAI 3”/ Prestigjiozja italiane zbardh prapaskenat e bujshme: Si u tërbua kryeministri shqiptar gjatë bisedës në telefon

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me
x
BREAKING NEWS

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan miraton ligjin e “hekurt” që do të shkaktojë “tërmet” në Shqipëri, si do të “gjunjëzohen” nga drejtësia të gjithë personat “non-grata” dhe politikanët e zyrtarët e përfshirë në afera korruptive, fute...

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan
x
BREAKING NEWS

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK të çrrënjosë korrupsionin në Shqipëri, ambasadori i BE takon krerët e drejtësisë dhe merr në mbrojtje Altin Dumanin pas sulmeve të Ilir Metës e Sali Berishës

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK
x
BREAKING NEWS

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me Moskën pyetet për afro katër orë në SPAK, a e ka fundosur Ralf Gjoni para prokurorëve çiftin më të akuzuar për korrupsion, ja akuzat dhe sulmet fizike ndaj tij nga ish-LSI

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me
x
BREAKING NEWS

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe Metës ndaj Altin Dumanit, ish-presidenti po bën përpëlitjet e tij të fundit, ka nevojë urgjente për një konsultë me një psikiatër

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe
x
BREAKING NEWS

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si media ekstreme e majtë italiane u kthye në zëdhënëse të akuzave të Sali Berishës dhe Gazment Bardhit

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si
x
BREAKING NEWS

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë së Lirisë dhe ia bën të qartë se dy njerëz të një familjeje s’mund të qëndrojnë në parti, ja mesazhet e koduara

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x

Politike

Protesta e Rithemelimit në Kuvend, flet Paloka: Na janë hequr të drejtat, po nuk reaguam, Rama nesër na heq edhe fjalën

Protesta e Rithemelimit në Kuvend, flet Paloka: Na janë hequr të

Në një intervistë televizive, kreu i Kuvendit Kombëtar të PD-së, Edi Paloka u shpreh se është në protestë në Kuvend sepse u janë hequr të drejta elementare të deputetëve.

Ai shtoi se nuk janë shkelur të drejtat, por sot praktikisht i janë hequr të drejtat për komisionet parlamentare të gjithë opozitës në vend.

Paloka: Jemi në protestë në Kuvend sepse na janë hequr të drejta elementare të deputetëve. Nuk janë shkelur të drejtat, por sot praktikisht i janë hequr të drejtat për komisionet parlamentare. Jemi në një situatë ose duhet të reagojmë ose nuk do të reagojmë. Nuk mundtë vazhdojmë normalisht sepse nuk kemi më të drejta.

Reagimi mund të arrijë ose mos e arrijë qëllimin, por mosreagimi nuk arrin asnjë qëllim. Nëse ulim kokën dhe nuk reagojmë, dihet se cili është rezultati. E kemi diskutuar në grup; nëse nesër me të njëjtën logjikë dhe arrogancë Rama thotë që opozita nuk ka të drejtë të flasë në Kuvend dhe urdhëron deputetët e tij. Çfarë do të bëjmë ne? Do të vazhdojmë normalisht? Apo do të reagojmë!

 

Më të lexuarat