BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Politike

Protesta poshtë banesës së 'non-gratës', Maliqi 'shigjeton' qeverinë Rama: Dordoleci i Surrelit mori 3 mandate duke blerë opozitën

Protesta poshtë banesës së 'non-gratës', Maliqi

Lefter Mali ishte një nga folësit e tubimit të sotëm të qytetarëve që protestojnë për më shumë së 40 ditë poshtë banesës së ish kryeministrit, Sali Berisha, i cili ndodhet në arrest shtepie.

Maliqi foli për arrtitjet e PD në qarkun e Beratit dhe gjithë Shqipërinë gjatë qeverisjes së Sali Berishës.

Të nderuar miq, demokratë, shqiptarë

Ne duhet të jemi të drejtpërdrejtë, e vërteta duhet thënë në dritën e syri.

Duam apo s’duam ne, me vulë apo pa vulë, me komisionerë, apo pa komisionerë, me kzaz apo pa kzaz, me fonde apo pa fonde, në arrest shtëpie apo në shesh, Sali Berisha ka qindra mijëra shqiptarë që e mbështesin jo vetëm si në 20 shkurt, ku vërshoi Tirana dhe gjithë Shqipëria, por ishin edhe qindra mijëra të tjerë, edhe administrata që ishi të gatshëm të vinin kundër kësja mafie.

Ky dordoleci i Surrelit futi në sqetull një kryetar të peshës së lehtë, por tani nuk kam më 2017, mori tre mandate duke blerë opozitën, duke lobuar me ndërkombëtarët… por tani nuk ka më.

Pse nuk ka më? Le të jetë atje lart (për Berishën), edhe atje lart të jetë do fitojë, por çfarë dua të thëm, në ’97-ën unë kam qenë në Lushnje, isha oficer policie i ri, me Osman Stafën, Myslym Murrizi kryetari i tatimeve, djalë i ri, 27-vjeç.

Dhe aty ishte firma “Xhaferri”, firma “Populli”…çfarë bëri sigurimi i shtetit (?), nxiti, futi të gjitha manovrat për të të nxitur popullin për të shpërthyer depot e armëve, siç ka thënë Ruçi, pushteti merret me grykën e armëve.

Por ky burri, për tetë vite me radhë, hap pas hapi sqaroi popullin, këmbënguli dhe kur askush nuk e mendonte, erdhi në pushtet në vitin 2005, dyfishoi pagat, futi Shqipërinë në NATO, bashkoi kombin, dyfishoi pensionet, bëri lëvizjen e lirë të shqiptarëve e me radhë….

Më të lexuarat