BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Politike

Pse po vjen Zelenski në Tiranë? Diplomati i njohur zbulon çfarë do ndodhë

Pse po vjen Zelenski në Tiranë? Diplomati i njohur zbulon

Diplomati Arben Çejku ishte këtë të martë i ftuar në një emision televiziv për të folur rreth vizitës së presidentit të Ukrainës Volodymyr Zelensky në Tiranë.

Ai tha se Shqipëria që prej nisjes së agresionit rus e ka mbështetur Ukrainën, e madje ka pasur kontributin  e saj pozitiv edh enë Këshillin e sigurimit, ku ishte anëtare jo e përhershme.

“E para është pjesa simbolike. Shqipëria ka dy vite që është e rreshtuar përkrahë Ukrainës, ka mbështetur personalisht edhe Zelenskyn. Shqipëria si anëtare jo e përhershme e këshillit të sigurimit, bashkë me Shtetet e Bashkuara ka qenë përkrahë Ukrainës dhe të gjitha rezolutat e dala në këtë periudhe shumë të rëndësishme në një farë mënyre kanë edhe kontributin e Shqipërisë.

Ana tjetër është se jo gjithë vendet e rajonit kanë qenë në të njëjtën linjë  të mbrojtjes së Ukrainës dhe dënimit të agresionit rus në Ukrainë, kam parasysh këtu Serbinë.

E treta Zelensky është në një përpjekje të ethshme diplomatike për të tërhequr vëmendjen ndërkombëtarëve drejt një dokumenti paqeje të cilin duhet ta mbështesin aktorët kryesorë ndërkombëtarë dhe njëkohësisht të jetë palë edhe Rusia në këtë rast sepse nuk mund të përfundoje lufta ndryshe”,-tha diplomati.

 

Më të lexuarat