BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x

Politike

“Qesharake dhe paradoksale”, gazetari i njohur thumbon kërkesën e Greqisë për Belerin: Nuk është çështje e minoritetit grek por…

“Qesharake dhe paradoksale”, gazetari i njohur thumbon

Gazetari Erl Murati ka komentuar zhvillimet rreth çështjes së Fredi Belerit dhe ndërhyrjes së Greqisë për të bllokuar procesin e integrimit të Shqipërisë në BE.

Ai u shpreh se kërkesa e Greqisë për Fredi Belerin është qesharake dhe bie në nivelin e paradoksit, pasi nuk i drejtohet një pale të caktuar dhe se Beleri mbahet në burg nga drejtësia.

Murati shtoi se rasti i Belerit nuk është një çështje e minoritetit grek në Shqipëri, sidomos në një moment kur raportet e BE dhe DASH nuk kanë konstatuar shkelje ndaj minoriteteve.

“Ka një presion të shtuar nga Athina, por nuk besoj se do të kthehet në një veto përfundimtare. Në rastin e Belerit është një kërkesë qesharake në nivelin e paradoksit pasi nuk dihet kujt i drejtohet kërkesa. Drejtësisë, qeverisë, presidentit apo kujt. Nuk është një individ që e mban Belerin në qeli, janë tri shkallët e drejtësisë që e mbajnë sepse akuzohet për shitblerje votash.

Kjo është si t’i themi Greqisë të lirojë një të burgosur shqiptar që ne të kemi marrëdhënie të mira me Greqinë. Kjo nuk është çështje e minoritetit grek në Shqipëri, në një rast të tillë Greqia mund të bënte një kërkesë. Raportet e BE dhe DASH nuk kanë konstatuar shkelje ndaj minoriteteve”, tha Murati.

 

Më të lexuarat