BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Politike

Rama drejt përplasjes me ndërkombëtarët për amnistinë fiskale? Analisti 'zbërthen' prapaskenat: Shteti ka nevojë për para

Rama drejt përplasjes me ndërkombëtarët për

Teksa po diskutohet tema nëse kryeministri Rama është drejt përplasjes me ndërkombëtarët për miratimin e amnistinë fiskale, analisti Dritan Hila shprehet se diçka e tillë nuk do të ndodhë për kaq gjë.

Hila më tej, i ftuar në "Open" shtoi se tani është momenti që shteti do t’i legalizojë sepse është në një moment që do para.

"Nuk do përplasen për kaq gjë, por këto vende kanë një problem se këtë para e kanë aty, është para e shqiptarëve. Problemi është që këto shtete kanë nga një mënishtet pranë që e kanë lavatriçe parash. Bëjnë pastrimin e parasë së zezë, nuk është e thënë që të jetë kriminale. Për moral ka vend për diskutim, dhe Ramën dhe ata që e kritikojnë Ramën, pastaj pse e bën Rama? Ka nevojë për para. Jemi në kohë krize, që hipoteka nuk mban më borxhe, është një lek që për dobësinë tonë që t’ua marrim e t’i tatojmë, për mosbesimin që ka pasur publiku, qarkullojnë jashtë. Është një moment që do t’i legalizojë sepse shteti është në një moment që do para. Po rritet një brez ‘dy mijë lekshi’, i ke tërë ditën në kafene e s’duan të punojnë, ata që punojnë ikin jashtë, dhe detyrohet t’i legalizojë. Për mua problemi është si do ta orientojë, në ndërtim apo turizëm. Nuk e di a arrijnë ta kuptojnë, se as francezëve dhe italianëve, nuk është se u dhembin shumë shqiptarëve. Problemi moral është më vjen inat që unë i kam paguar taksat dhe ai jo," u shpreh Hila.

Më të lexuarat