BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Politike

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i PD-së: Kryeministri është i papërgjegjshëm për të mbajtur postin

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i

Deputeti i Partisë Demokratike, Tomor Alizoti e ka konsideruar kryeministrin Edi Rama si një njeri frikacak pasi shmangu debatin politik në Parlament për çështjen “McGonigal”.

Në një intervistë për emisionin “Kjo Javë”, Alizoti deklaroi se nuk lihet bosh karrigia e kryeministrit në Parlament, kur opozita kërkon interpelancë me të, për një çështje që dyshohet se është i përfshirë vetë ai.

Duke u nisur nga kjo sjellje, deputeti demokrat thotë se Rama nuk është mentalisht i përgjegjshëm për të mbajtur postin e kryeministrit, pasi po braktis detyrën.

Alizoti: I ka mbetur vetëm fjala Parlament po s’ka ngelur asnjë element që e përkjufizon si të tillë. Në dy seancat e fundit, kryeministri zgjodhi të mos jetë kryeministër. Nuk mund të lësh karrigen e kryeministrit bosh sepse je trembur. Edhe në kohën e monarkive, grupi i Senatorëve detyronin monarkun të vinte në debat. Një politikan me nivel të lartë duhet të përballet, dhe nuk mund të fshihet. Unë e dija që ishte frikacak, por në këto dimensione nuk e mendoja kurrë. E shoh mentalisht jo përgjegjës për të qenë kryeministër.

Kur thirret për një interpelancë thirret i pari i vendit. Edhe si një njeri zyrtar, kam humbur çdo lloj respekti. Është njeri frikacak, nuk është për kryeministër. Nuk lihet karrigia e kryeministrit bosh në Parlament, është burracak. Duhet të vijë kryeministri të përgjigjet në interpelancë.

Nuk kam asnjë shpresë. Opozita bën detyrat e saj. Në demokraci, qeveria përgjigjet. AI e ka lënbë Parlamentin. Është për të qeshur dhe për të qarë. Për hir të detyrës që kanë, është braktisja në detyrë. Ka lënë detyrën. Si mund të përjashtosh kolegët që kërkojnë kryeministrin në seancë. Skandali është me kryeministrin. Është braktisje në detyrë, është burracak. Krizën më të madhe në këto 30 vjet, me të gjithë problemet që ka demokracia në Shqipëri, këtë s’e ka bërë askush. Është kapiteni i një anije që ka ikur i pari dhe ka lënë ekipin e vetë. NJë kryeministër, në kohë paqem, nuk është vetëm për të dhënë tendera.

Më të lexuarat