BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Politike

Reagimet për protestën/ "Nuk flasin kur shohin SPAK-un si gjymtyre e kalbur e Rames", Vasili nuk përmbahet: Ambasadoret memecë ndaj hajdurise mafioze të pandeshkuar të kryeministrit

Reagimet për protestën/ "Nuk flasin kur shohin SPAK-un si

Reagimet për protestën, Vasili: Ambasadorët memecë ndaj haj urisë mafioze të pandëshkuar të Rames e Veliajt

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili reagoi ndaj deklaratave të ambasadave në Tiranë pas protestës së opozitës para bashkisë së kryeqytetin, duke i akuzuar ata se janë memecë ndaj hajdutërisë mafioze të Ramës dhe Veliajt.

Ne dreq Ambasadoret memecë ndaj hajdurise mafioze te pandeshkuar te Rames e Veliajt dhe llafane kunder opozites!

Diplomatet e huaj te akredituar ne Shqiperi ne menyre tragjikomike behen memece dhe mbyllin gojen perpara denoncimeve shume te renda te korrupsionit te Rames dhe Veliajt dhe pandeshkueshmerise se tyre nga SPAK-u.

Por po keta ambasadore behen llafazane te palodhur per komentuar opoziten dhe aksionin e saj parimor dhe demokratik dhe per te predikuar lloj lloj liturgjishë pseudodemokratike pa asnje bazë e fakt, por thjesht se kete u kerkon Rama.

Te njejtet ambasadore flasin pambarim per sukseset imagjinare te reformes totalisht te kolapsuar e te kapur ne drejtesi.

Po te njejtet qe kane mbyllur gojen perballe Narkoshtetit te Rames, qe eshte quajtur Kolumbi e Evropes.

Por po keta nuk guxojne te flasin per  kapjen totale te drejtesise nga Rama, qe ka sjelle betonimin e pandeshkueshmerise per te dhe gjithe banden rilindase qe e rrethon.

Nuk flasin per aferen mafioze te Portit te Durresit ku u dhunua hapur Marreveshja e Stabilizim Asocimit me Bashkimin Europian.

Nuk flasin per moszbatimin kriminal te vendimeve te Gjykates Kushtetuese nga Rama dhe deputetet e tij.

Nuk flasin kur shohin e degjojne aferat e kryeministrit,ministrave, deputeteve,kryetareve te bashkive, drejtoreve etj.

Nuk flasin kur shohin SPAK-un qe si gjymtyre e kalbur e Rames denon me arrest Berishen pa akuze dhe ne dhunim te cdo ligji e procedure parlamentare, ndersa Beqja, ministra dhe kryetare bashkie jane te lire dhe bredhin rrugeve megjithse mbi ta ka nje mal me akuza.

Nuk flasin per inceneratoret nje afere qe do te trondiste edhe vendet e tyre po te ndodhte atje.

Nuk flasin per 5D  e Bashkise se Tiranes, te nje bande kriminale qe kapercen edhe çdo imagjinate mafioze vetë.

Nuk flasin kur ushtria e nje vendi te NATO-s si Shqiperia konstatohet se kultivon droge.

Nuk flasin kur bllokohet e gjithe llogaridhenia ne Parlament duke bllokuar Komisionet Hetimore e qe edhe sot de facto edhe ato dy te vetme qe u ngriten jane realisht te blllokuara.

Nuk flasin per dhunen shteterore dhe shkeljen e te drejtave te qytetareve per te protestuar.

Ambasadore, qe pranojne standarte pandeshkueshmerie absolute nga SPAK per Ramen dhe Veliajn nuk meritojne te degjohen.

Ambasadore qe mbeshtesin drejtesine me regji dhe nje SPAK si kobure e ndryshkur ne duart e Rames per ta mbrojtur nga ndeshkimi, duhet te mbyllin gojen.

Ambasadore, qe pranojne per ne shqiptaret standarte te papranueshme per shtetet e tyre nga ata vijne, jane shembulli elokuent i diplomacise se havjarit thene me thjesht e qarte i diplomacise se korruptuar.

Ne dreq keta lloj ambasadoresh, qe imponojne dreqërira ne token tone, vendin vendin tone, ne atdheun tone ku zot jemi ne vete, si amanet i te pareve tane, qe e mbrojten me gjak kete toke edhe kur mjaft vende te huaja donin te na coptonin.

 

Më të lexuarat