BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Sherri mes Metës e Monikës lojë për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja pse u largova nga Iliri dhe pse PL është një eksperiment i dështuar, ish-presidenti do të ketë të njëjtin fati si Berisha

Spartak Braho: Sherri mes Metës e Monikës lojë për të
x
BREAKING NEWS

Gjykata e Lartë merr në dorë vrasjen e Azem Hajdarit, në 23 maj merret vendimi për Izet Haxhinë, avokati i tij jep detajet e forta: Plani ishte për të vrarë Saliun në ’98, jo ish-deputetin demokrat, ja 23 provat që ish-truproja disponon për krimet e Be...

Gjykata e Lartë merr në dorë vrasjen e Azem Hajdarit, në 23
x
BREAKING NEWS

Avokati Arben Llangozi rrëfen detajet “bombastike” për “SKY ECC” dhe dosjen “McGonigal”, në përgjime ka rënë edhe Edi Rama, ja të fshehtat nga koncesioni prej 20 milionë euro që ka përfituar ish-agjenti i FBI nga kryeministri shqiptar...

Avokati Arben Llangozi rrëfen detajet “bombastike” për
x
BREAKING NEWS

Myslim Murrizi: Gazment Bardhi dhe Sali Berisha nuk janë bashkë, gjysma e grupit parlamentar të PS kanë vila në Lalëz dhe shtëpi te rezidenca e Gentiana Sulës, ja si rrëzohet Rama nga pushteti

Myslim Murrizi: Gazment Bardhi dhe Sali Berisha nuk janë bashkë,
x
BREAKING NEWS

E akuzoi se nuk kanë denoncuar korrupsionin, Endri Shabani nxjerr blof gazetarin Klodian Tomorri, zbulon disa nga skandalet e bëra publike nga Nisma Thurje dhe del hapur në mbështetje të SPAK

E akuzoi se nuk kanë denoncuar korrupsionin, Endri Shabani nxjerr blof
x
BREAKING NEWS

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli: Ja sa do të jetë rritja e pensioneve që do të realizohet në tetor, skema që po ndiqet dhe detajet nga dy bonuset që do të marrë mosha e tretë për këtë vit

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli: Ja sa do të
x
BREAKING NEWS

Pakti për emigrantët/ Reagojnë mediat italiane: Engjëll Agaçi, njeriu kyç në marrëveshjen Shqipëri-Itali, një ish-avokat i...

Pakti për emigrantët/ Reagojnë mediat italiane: Engjëll
x

Politike

"Sa herë Rama e di që ka diçka të vërtetë jep përgjigje të gjata, me ofendime brenda", gazetari i njohur zbulon detajet e bujshme: Tek fabrika e drogës në Xibrakë janë të përfshirë jo vetëm Olsi Rama por dhe Enver Hoxha

"Sa herë Rama e di që ka diçka të vërtetë

Gazetari Armand Maho, i ftuar në një emision televiziv, ka folur për skandalin e fundit që ka përfshirë familjen Rama, ku vëllai i kryeministrit, Olsi Rama, në bazë të dokumetave të prokurorisë rezulton i përfshirë në dosjen ‘Xibraka’ dhe refuzimin e Edi Ramës për interpelancë të kërkuar nga kryetari i Grupit Parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi.

Sipas Mahos, fabrika e drogës në Xibrakë ishte ngritur me bekimin e qeverisë ku janë të përfshirë jo vetëm Olsi Rama dhe pinjolli i diktatorit Enver Hoxha, por edhe fëmijë deputetësh, e pronarë mediesh.

Sa i përket interpelancës së kërkuar nga kreu i Grupit Parlamentar të PD, Gazment Bardhi, gazetari u shpreh se ‘sa herë Rama e di që ka diçka të vërtetë jep përgjigje të gjata, me ofendime brenda, me bullizma’.

Maho: Lideri i PD mund të ketë folur 1-2 muaj mbrapa për arratisjen e Genci Xhixhës të ndihmuar nga Olsi Rama. Kjo dosje ka qënë e fshehur për shumë kohë. Për sa i përket pozicionit të Ramës, kjo kërkesa për interpelancë e Bardhi besoj se i bën nder atij. Ka të bëjë me një çështje që në 2016 akuzohet që në Xibrakë po ngrihet një fabrikë shtetërore e prodhimit të drogës.

Nuk ishte vetëm Olsi Ramës dhe pinjolli i Enver Hoxhës, kanë qënë fëmijë deputetësh pronarë mediesh, të implikuar aty dhe ndoshta dalin edhe ata persona të paidentifikuar.

Ishte një fabrikë me bekimin e qeverisë që u tentua të kopjohej edhe në Frakull. Edhe në Frakull merrej nëpërmjet plehut kimik dhe i nxirrej ekstrakti për lëndë narkotike.

Sa herë Rama e di që ka diçka të vërtetë jep përgjigje të gjata, me ofendime brenda, me bullizma. Rama sa herë është ngushtë tenton një çoroditje të opinionit publik me llafe të pavlera.

Unë të kërkoj për interpelancë ti thua të flasë SPAK. Interpelanca është gjë tjetër dhe provat e SPAK janë gjë tjetër. Interpelanca është për të sqaruar pozicionin tënd.