BREAKING NEWS

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të garojë i vetëm në zgjedhje

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të
x
BREAKING NEWS

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk mundet të të duket Edi Rama një njeri...

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk
x
BREAKING NEWS

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta: Çfarë ndodhi në aksin Tiranë-Lezhë

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta:
x
BREAKING NEWS

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve të tjerë (EMRAT)

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve
x
BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para

Aksident  me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët
x
BREAKING NEWS

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e para

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e
x
BREAKING NEWS

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon qeverinë: Kjo qeveri në 8 vite mori borxh 5 miliardë euro

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon
x

Politike

Sa para i dha qeveria për implementimin elektronik? Kreu i KQZ-së zbulon si qëndron e vërteta

Sa para i dha qeveria për implementimin elektronik? Kreu i KQZ-së

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi thotë se qeveria i ka akorduar KQZ-së, një shumë prej 850 milionë lekësh për implementimin elektronik për 3 bashki në zgjedhjet lokale të 14 majit.

Në emisionin “Barometri”, Celibashi u shpreh se KQZ ka kërkuar që implementimi të kryhej në 6 bashki, por diçka e tillë nuk u mundësua.

“Ne i kemi kërkuar Kuvendit të Shqipërisë nëpërmjet qeverisë, që në këto zgjedhje, procesi i votimit dhe numërimit elektronik të hvillpohej edhe në 6 bashki të tjera. Për shkak të mungesës së buxhetit, është ofruar ky financim.

Na është vënë në dispozicion 850 milionë lekë për të implementuar projektin pilot të numërimit elektronik. Ne kemi kërkuar më shumë, por kjo ishte shuma që na u dha”, theksoi ai.