BREAKING NEWS

“Shmangni lëvizjet gjatë natës”, nisin reshjet e dëborës, policia apel shoferëve

“Shmangni lëvizjet gjatë natës”, nisin reshjet e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal”/ Deputeti i PD-së shpërthen në ironi: Rama përngjan shumë me Lady Gaga! Është një njeri i cirkut, bën gafa sepse…

Çështja “McGonigal”/ Deputeti i PD-së
x
BREAKING NEWS

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i PD-së: Kryeministri është i papërgjegjshëm për të mbajtur postin

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i
x
BREAKING NEWS

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji vetëm opozitës që janë të përçarë, por edhe...

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj kryeministrit: Rama i sheh institucionet si copa letre

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj
x
BREAKING NEWS

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e zezë", Milaim Zeka del me deklaratën befasuese: Faik Ymeri shantazhoi biznesmenët në emër të McGonigal

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek do të shiten nafta dhe benzina

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek
x

Politike

Samiti i BE-së dhe Ballkani Perëndimor, Vuçiç merr vendimin e fundit drastik: Askush në Tiranë!

Samiti i BE-së dhe Ballkani Perëndimor, Vuçiç merr

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, konfirmoi sot për median serbe, se askush nga vendi i tij nuk do të shkojë në Tiranë më 6 dhjetor.

Duke folur për Pink TV, ai tha se vendimi vjen pasi kryeministri kosovar, Albin Kurti, vendosi të emërojë Nenad Rashiçin si Ministër për Komunitetet.

Vuçiç tha se kjo është një shkelje e Marrëveshjes së Brukselit, madje lëshoi fyerje ndaj Kurtit, duke thënë se ai është një llum terrorist.

“Zgjodhën llumin më të keq serb, nga fundi i kovoës, Rashiçin dhe Rada Trajkoviçin, nuk ka më keq, ata që nuk kanë besimin e askujt në Serbi, por kanë besimin e Albin Kurtit dhe agjencive perëndimore.

Ata mendojnë se na trembin. Nuk ka problem. Ju mund të shkatërroni presidentin e Serbisë, të organizoni protesta në Serbi, të më vrisni mua. Por për mua, Kosova dhe Metohija janë vendi më i shenjtë serb, për mua Serbia është një vend i shenjtë. Është më mirë që të iki unë, se t’ua dorëzoj atë dhe nuk do ua dorëzoj kurrë.

Prandaj askush nga Serbia nuk do jetë në Tiranë, ju vini këndshëm, udhëtoni me avion, flisni gjëra pa kuptim, të gjithë ju nga Europa dhe Ballkani Perëndimor,” tha Vuçiç.

 

Më të lexuarat