BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Politike

Seanca e dy kuvendeve, Berisha flet jashtë parlamentit: Edi Rama armiku më i madh, ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme

Seanca e dy kuvendeve, Berisha flet jashtë parlamentit: Edi Rama armiku

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur jashtë ambienteve të kuvendit, në një kohë kur kryeministri Edi Rama mbante fjalën në mbledhjen e parlamentit të Kosovës dhe Shqipërisë.

Berisha deklaroi se Rama është armiku më i madh i shqiptarëve dhe Kosovës dhe i fut thika pas shpine Prishtinës në samite ndërkombëtare duke bërë avokatin e Rusisë së vogël të Ballkanit, Serbisë.

“Ju uroj shqiptarëve sot gëzuar 28 vjetorin e pavarësisë që festohet nesër. Shpreh dhe përulem para Ismail Qemalit dhe burrave të kombit që bënë të pamundur që Shqipëria dhe Kosova të jenë sot dy vendeve të pavarura dhe parlamentit të mblidhen në këtë 110 vjetor për të nderuara ata që bënë të mundur që shqiptarët të jenë të lirë dhe pavarur.

Një nderim u përket atyre që derdhën gjak dhe sakrifikuan lirinë dhe jetën që shqiptarët të jenë të pavarur. Asnjë komb nuk ka sakrifikuar më shumë se shqiptarët. Ndaj dhe njëherë uroj ditën e madhe të kombit dhe flamurit tonë. Por sot nuk mund të mos ndalem të theksoj se aktualisht në platformën e tij të parlamenti po flet një nga dy armiqtë kryesorë të qenies shqiptarë që nga pavarësia dhe deri sot. Njeri që është i njohur botërisht si avokati më i shpifur i padronit të tij, Vuçiç.

Në vend që të bëjë avokatinë e Kosovës kalon nga samiti në samit duke lobuar për Rusinë e Vogël, në zemër të Ballkanit, Serbinë. Edi Rama në mënyrë të përsëritur ka future thika pas shpine ndaj Kosovës. Ai u përpoq të zhbëjë arritjet e këtij vendi të pavarur, për të justifikuar vasalitetin e tij”, tha Berisha.

Më të lexuarat