BREAKING NEWS

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi, Berisha-Bardhi kundër rezolutës, por bëhen pjesë e komisionit special për të shpëtuar nga qelitë e SPAK

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi,
x
BREAKING NEWS

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin Dumanit në krye të SPAK, i hapet rruga profesoreshës së njohur

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin
x
BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x

Politike

"Shqiptarët po trajtohen si lodra", deklarata e fortë nga Berisha: Ju tregoj se çfarë po kërkon Edi Rama

"Shqiptarët po trajtohen si lodra", deklarata e fortë nga

Ish-kryeministri Sali Berisha tha se, kreu i qeverisë, Edi Rama, kërkon ta lërë Shqipërinë pa porte. Ai u shpreh se, Durrësi do të fshihet nëse projekti i Ramës vihet në zbatim.

Ai shtoi se Rama kërkon të ndërtojë pallatet e tij dhe portin e tij të jahteve ndërkohë që shqiptarët do të trajtohen si lodra.

“Situata na fton që të bëjmë gjithçka për një sukses të jashtëzakonshëm. Në datën 6 duhet të jemi në shesh. Pas 30 vitesh liri mund t’i vësh çdo emër këtij që na kthen përsëri në popull gomonesh. Kërkon të plaçkisë çdo gjë. Si mund të jemi ne pa porte. Si mund të jemi ne pa porte mor zotëri. Saranda është dhënë, Vlora është dhënë, Durrësi po jepet. Durrësi ka qenë i rrugës Egnatia. Egnatia lidhte Durrësin me Kostandinopojën dhe ky do që ta fshijë.

Të krijojë një Dubai për të pasurit duke gjobitur çdo shqiptar. Porti i Durrësit ka sot kapacitet për 8 mln ton. Sepse taksat, paratë e shqiptarëve janë investuar për t’u zgjeruar. Të gjitha këto e kanë bërë port që mund të përballojë 8 mln ton për Shqipërinë dhe Kosovën. Ky do ta fshijë. Të ndërtojë pallatet e tij dhe natyrisht ngjitur me pallatet e tij, gjirin e jahteve. Këtu shqiptarët do jenë lodra si tha gazetari britanik. Lodra të një elite trafikantësh. Ka filluar po shet apartamente pa kaluar marrëveshja. Nuk mund t’i lejojmë këto. Këtu drejtësi nuk ka.

Drejtësia është e tëra degë e ekzekutivit. Duhet të flasë populli. Duhet të flasë sovrani. Nuk ka asnjë lidhje. Ne do dëgjohemi sigurisht. Ndaj ju lutem dhe ju kërkoj që mobilizimi për organizimin e saj të jetë në shkallën më të jashtëzakonshme. Krahas kësaj kemi primaret. Të bëjmë gjithçka për një proces sa më të ndershëm, sa më të drejtë sa më transparent. Shqipëria është shkëputur nga vlerat”, deklaroi Berisha.

Më të lexuarat