BREAKING NEWS

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta, Monika Kryemadhi, Flamur Noka, Genc Ruli dhe Ridvan Bode janë futur në “listën e zezë” të SHBA, ja çfarë po përgatitin amerikanët

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta,
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e opozitës janë të trembur nga SPAK, Partia Socialiste është ndarë në fraksione, ja plani i Ramës për të ‘bllokuar’ emrin e zëvendësuesit të tij, ju tregoj se çfarë po ndodh brenda selisë rozë...

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e
x
BREAKING NEWS

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë të UDB në Shkodër, infiltrimi i ish-spiunëve në PD e Sali Berishës, bazat ku u stërviten dhe urdhrat e fshehta që merrnin nga qeveria fashiste e Beogradit, studiuesi i ish-komunizmit për artin dhe muzik...

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë
x
BREAKING NEWS

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin përplasjet dhe sherret, besimtarët tentojnë të përzënë myftiun e Tiranës në xhaminë “Dine Hoxha”, në rrezik edhe Bujar Spahiu, zbardhen kërcënimet me jetë për drejtuesin e Komunitetit Mysliman...

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin
x
BREAKING NEWS

Ish-drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj flet hapur, nga dënimi i Sali Berishës, burgosja e Fredi Belerit, te arratisja e Arben Ahmetajt dhe hetimet e SPAK ndaj Ilir Beqajt, ja çfarë pritet të ndodhë me dosjet “përvëluese”

Ish-drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj flet
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat e forta nga 20 shkurti i vitit 1991: Ja plani i Ramiz Alisë për të rrëzuar bustin e Enver Hoxhës, si i liruan në fshehtësi bulonat, infiltrimi i Berishës dhe roli i Hekuran Isait, shumica e studentëve të dhjetorit ’90 ...

Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat e forta nga 20 shkurti i vitit 1991: Ja plani
x
BREAKING NEWS

Njeriu i vetëm që filmoi pamjet e rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës rrëfen të pathënat: Ja çfarë ndodhi më 20 shkurt 1991, nga telefonata alarmante e Adil Çarçanit për zhdukjen e videos, roli i Sali Berishës, Ramizit, Nexhmijes, infiltrimi i sigurimsa...

Njeriu i vetëm që filmoi pamjet e rrëzimit të bustit të
x
BREAKING NEWS

Arben Ahmetaj e akuzoi se fshihet pas inceneratorit të Tiranës, kryebashkiaku Erion Veliaj reagon për herë të parë dhe tregon si qëndron e vërteta, i cilëson sulmet e tij shpifje dhe i kërkon të bëhet burrë e të përballet me drejtësinë

Arben Ahmetaj e akuzoi se fshihet pas inceneratorit të Tiranës,
x

Politike

“Shqiptarëve po i hiqet dhe dëshira për të jetuar në vendin e tyre”/ Qytetarëve i kanë marrë pronat me 7501-shin dhe investime strategjike, ish-Presidenti ironizon festimet e 28-nëntorit: Nuk janë as ku ishte Enver Hoxha, e veja e tij vdiq në pulari

“Shqiptarëve po i hiqet dhe dëshira për të jetuar

 

Ish-Presidenti i Republikës Bamir Topi i ftuar në një program televiziv ka komentuar festimet e 28-nëntorit në vend duke thënë se shqiptarët nuk e gjejnë më të ardhmen e tyre në Shqipëri.

Ai u shpreh se shqiptarët janë zhveshur nga pronat, fillimisht me ligjin 7501, më pas me investimet strategjike, duke fajësuar klasën politike përgjegjëse për këto ligje.

Topi shtoi se “këta nuk janë as ku ishte Enver Hoxha”, duke shtuar se diktatori komunist mori pronat nga pronarët dhe i ruajti letrat në kadastra, ndërsa e veja e tij vdiq në pularinë e Tiranës duke mos marrë gjë me vete.

Shumë bujë patën festimet, festuam ndryshe këtë vit? Pati shumë bujë jo vetëm në Shqipëri, por kudo ku janë shqiptarët.

Topi: Ajo që konstatoj, uroj të jetë subjektive është se sa më larg vendit ka shumë patriotizëm. Ngjarje shumë të rëndësishme i kalojmë pa bërë jehonë, fakti që largohen pafund tregon se nuk gjejnë të ardhmen e tyre në këtë vend.

Në momentin që ti i zhvesh nga pronat, u zhveshën nga pronat me ligjin 7501 një herë. Çfarë tregon kjo, në një vend të vogël me gjëra që mund të realizoheshin nuk realizohen, Njëri ja hoqi me 7501, tjetri ja heq me investimet strategjike. Po i hiqet dhe dëshira për të jetuar në vendin e tyre.

Këta sot nuk janë as ku ishte Enver Hoxha. Ai i mori pronat pronarëve, i ruajti letrat në kadastra dhe e veja e tij vdiq në pularinë e Tiranës, nuk mori gjë me vete. Këta le ta bëjnë bilancin vetë.

 

Më të lexuarat