BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Politike

“Është kthyer në informatore të bandave dhe kriminelëve”/ Referoi në SPAK deputetët e opozitës, shpërthen politikani i njohur: Narkotrafiku është gjigandizuar me mbështetjen e Policisë

“Është kthyer në informatore të bandave dhe

Pas referimit të Policisë së Shtetit në Gjykatën e Posaçme për deputetët e opozitës, i menjëhershëm ka qënë reagimi i nën-kryetarit të Partisë së Lirisë Petrit Vasili.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook Vasili dënon ashpër veprimin e Policisë kundrejt deputetëve të opozitës.

Sipas tij Policia që ka mbytyr me gaz helmues deputetët dhe mijëra qytetarë protestues po u shqetësoka për tymueset në parlament.

Postimi i plotë i Vasilit:

Policia, qe ka helmuar me gaz mijra qytetare, guxon e padit deputetet e opozites!

Policia referon ne SPAK deputetet e opozites per qendresen e tyre ne Parlament.

Deputetet e opozites po mbrojne me vendosmeri kushtetuten dhe ligjin e marre peng nga mafia qeveritare, Edi Rama dhe kukullat e tij deputete.

Policia qe ka mbytyr me gaz helmues deputetet dhe mijra qytetare protestues po u shqetesoka per tymueset ne parlament.

Policia e inkriminuar qe shkel çdo ligj dhe që dhunon e rreh qytetarët,që i arreston qytetarët ne mes të natës në gjumë,që gjakos deputetet ne protesta ka gojë dhe flet për ligj.

Objektivi i vetem i policise se shtetit ka qene dhunimi, survejimi, inskenimi i operacioneve mafioze policore dhe presioni i eger policor ndaj opozites politike dhe i te gjithe aktivitetit te saj per llogari te Edi Rames.

Shqiptaret kane pare mjaft shefa policie te inkriminuar deri ne fyt jane ngritur ne detyre per meriten e zellit te tyre ne shtypjen e i opozites dhe protestuesve.

Shqiptaret kane pare rendi publik, dhe siguria e qytetareve nuk kane ekzistuar realisht dhe krimi ka komanduar duke pasur nje Polici Shteti, qe trembej, i sherbente dhe i perulej krimit, por nuk ndeshej kurre me te.

Shqiptaret kane parë vetem qe narkotrafiku eshte gjigandizuar duke pasur mbeshtetjen, mbrojtjen dhe bashkepjesmarresen e Policise se Shtetit.

Nuk kane te numeruar komisaret dhe drejtuesit e policise te perfshire ne narkotrafik.

Policia e shtetit me te gjitha segmentet e saj ka sherbyer si krahu i armatosur i qeverise per grabitjen mafioze te zgjedhjeve, duke u perfshire vete ne menyre direkte dhe duke mbeshtetur bandat kriminale per vjedhjen e shitblerjen e votave.

Nuk kane te numeruar rastet e dhunes se pashpirt te policise ndaj qytetareve deri edhe vdekjet e renda ne paraburgime.

Policia ka vrare qytetare te pafajshem si ne rastin e Klodian Rashes dhe eshte sjelle si kriminele duke sajuar prova te rreme e duke mashtruar publikisht pa i hyre nje gjemb ne kembe.

Policia ka dhunuar ne menyre shtazarake opoziten dhe te drejtat demogratike te qytetareve per te protestuar duke mos pare moshe, qe nga te rinj 13- 14 vjecare e deri te moshuar ne moshe te thelle e gra shtatzana.

Policia ka mbeshtetur me dhune operacionet e paligjshme te qeverise ne rrembimin e pronave dhe banesave te qytetareve duke mos kursyer edhe jeten e shendetin e tyre.

Ne prani te kesaj policie shteti, krimi i organizuar ka kryer atentate pa fund ne mes te qyteteve tona deri edhe ne mes te Tiranes ne mes te dites dhe asnje shqetesim nuk i ka ardhur prej saj.

Policia nga mbrojtese e qytetareve eshte kthyer ne nje informatore e bandave dhe krimineleve duke i ndersyer ato kunder qytetareve te thjeshte.

KJO POLICI PRA KA SURRAT DHE FUTET NE SALLEN E PARLAMENTIT, BEN HETIME DHE ÇON REFERIM PER DEPUTETET NE SPAK.

 

Më të lexuarat