BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Politike

“Si në kohën e Komunizmit”/ Miratimi i buxhetit të 2024, Tritan Shehu bën paralajmërimin e fortë: Ky është fillimi i një prag diktature

“Si në kohën e Komunizmit”/ Miratimi i buxhetit të

Deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu ka komentuar miratimin e buxhetit të vitit 2024 të pushtuar nga flakadanët e kaosi.

Përmes një postimi në profilin e tij në rrjetin social Facebook, Shehu thekson se veprimet e mazhorancës në seancën e sotme plenare ishin shenja të një fillimi prag diktature.

Sipas deputetit demokrat deputetët e mazhorancës synojnë të nxjerrin opozitën jashtë nga Parlamenti, ose të kenë deputetë “kukulla” në atë sallë.

Postimi i plotë i Tritan Shehut:

Si “Neni 55” dikur, ndryshimet ne rregullore!

Rama drejt “Grushtit te shtetit” me keto “ndryshime”, aspak figurativ ky percaktim.

Ndersa partneret po bejne “gjumin letargjik”!

Shkaterrojne perfundimisht parlamentarizmin keto pacavure te paraqitura nga rregjimi.

Synojne te nxjerrin opoziten jashte nga Parlamenti.

Ose te kene deputete “kukulla” ne ate salle.

Dhe kjo tentohet te realizohet ne nje vend, qe quhet akoma formalisht:

“Republike Parlamentare”!

Nje dokument ky anti demokratik, i shkruar si Neni 55, per te lene shteg per implementime nga me arbitraret.

Dhe ku nuk ka asnje fjale se “sa e si” do te denohen shkaktaret e vertete te anormalitetit, qe shkelin Kushtetuten, rregullat baze te parlamentarizmit duke kerkuar t’i mbyllin gojen opozites ne menyrat me arrogante te mundeshme.

Qe i mohojne asaj te drejtat themelore te parlamentarizmit e te demokracise.

Keshtu ka filluar e ndodhur kudo ne prag te diktaturave:

Fashiste, naziste a komuniste keto!

Partneret tane, qe vazhdojne te heshtin si “fija e barit” i kane kaluar “mbi kurriz” keto eksperienca tragjike.

Ndersa sot perpara kesaj situate te “erret” ne Shqiperi fusin koken si struci, apo mjaftohen me tre-kater rrreshta lakonike!

Shpesh duke e justifikuar kete me percaktime hipotetike ndaj personave!

Sa per te qetesuar “shpirtin e tyre” kjo!

Por duke u bere keshtu bashkefajtore te tragjedise se re shqiptare!

Ashtu si me 1945 “mbyllen syte” perballe forcimit te komunizmit ne Shqiperi!

Me tej u be teper vone per shqiptaret edhe per partneret. 

Më të lexuarat