BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Politike

Skandali me Bitcoin, Berisha tregon kush janë emrat e njohur që fshihen pas kësaj skeme: Vjedhja shkon në 2.2 miliardë euro. Në Tiranë kanë “zbarkuar” hetues, po i pengon...

Skandali me Bitcoin, Berisha tregon kush janë emrat e njohur që

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka konsideruar “mafizoze dhe monstruoze” skemën e funksionimit të call centera-ve të bitcoin në Shqipëri.Berisha theksoi se pas kësaj skeme qëndron Rama-Josif dhe qytetarëve evropianë u janë vjedhur 2.2 miliardë euro.

“Eshtë një person super ekspert që është i specializuar në konvertimin bitcoin në para kesh për tëndërtuar kullat e Albbarit. Ky person nuk është i vetëm, ç ndodh me bitcon ku shkon bitcoin, përfundojnë të depozituara në Emiratet e Bashkuara, edhe këto që disponon rrjeti Rama-Josifi, Rama-Olsi bën protektorin, u thuhet jeni të lirë nuk ju prek njeri. Kanë kontraktuar ata të bursës tek kjo tjetra se qeveria na mbron dhe skapi i partisë merret me atë hetim, këtu nuk hyn dot skapi nuk troket dorë. Teprica e bitcoin, që u mbetet rrjetit mafioz Rama-Josifi përfundon në depozitat në Dubai, se në banka nuk hyjnë dhe sa është gjer tani vjedhja 2.2 miliardë euro”, tha ish-kryeministri.

Berisha:  Një çështje tjetër madhore del në horizont. Disa polici të vendeve Evropiane janë stacionuar në Tiranë për të hetuar 2.2 miliardë euro plaçkitje të qytetarëve evropianë nga call center në Shqipëri sipas të gjitha burimeve janë nën mbrojtjen e Olsi Ramës.

Ka nisur një hetimi call center që nëpërmjet telefonatave ftonin investitorë të investonin në ursë, veprimtari e palejuar në Evropë, por nëse ky hetim nga skapi i partisë vazhdon janë nën mburojë të plotë të call ceneter që kryejnë një veprimatri të tmerrshme kriminale të një lloji tjetër, një grabitje monstruoze e qytetarëve Evropianë, dhe kjo grabitje bëhet ne bitcoin. Këto qendra nuk kontrollohen as nga skapi as nga kurrkush.

Armand Qosifi është kreu i meduzës së kësaj afere, u kërkon qytetarëve të blejnë bitcon u zotohen se nëse i blejnë me 5 mijë ose 20 mijë sa është vlera, këta i konsiderojnë me një vlerë prej 20% më të lartë. Qytetarët evropianë dje kanë një aplikacion ku iu thonë ju do blini bitcond he do e vendosni në kuletën digjitale. Ata e bëjnë dhe i vendosin në kuletën e hajdutëve, ata kujtojnë se i kanë por në fakt nuk kanë më asgjë. Janë me emra dhe mbiemra, është çështje në zhvillim. Këto bitcoin, trafikantët u ofrohen këtyre.

Eshtë një person super ekspert që është i specializuar në konvertimin bitcoin në para kesh për të n ndërtuar kullat e Albabarit. Ky person nuk është i vetëm, ç ndodh me bitcon ku shkon bitcoin, përfundojnë të depozituara në Emiratet e Bashkuara, edhe këto që disponon rrjeti Rama-Josifi, Rama-Olsi bën protektorin, u thuhet jeni të lirë nuk ju prek njeri. Kanë kontraktuar ata të bursës tek kjo tjetra se qeveria na mbron dhe skapi i partisë merret me atë hetim, këtu nuk hyn dot skapi nuk troket dorë. Teprica e bitcoin, që u mbetet rrjetit mafioz Rama-Josifi përfundon në depozitat në Dubai, se në banka nuk hyjnë dhe sa është gjer tani vjedhja 2.2 miliardë euro.

Në Tiranë kanë zbritur hetues nga disa vende pro po pendohen nga skapi i partisë i cili heton vetëm krahun tjetër të call center, i cili duhet të zhduken dhe mbeten vetëm këto, call center që mbushin kuletat dixhitale të këtij rrjeti me bitcoin që ia vjedhin qytetarëve evropianë. Skema nga më monstruoze por hollësi dhe detaje të tjera do iu informoj.

Kjo përbën një veprimtari kriminale, të dënueshme për të cilën në unison se padrino është Olsi Rama. Ju e dini se si e përcolli në mënyrë antiligjore drejtorin e policisë Gledis Nano me pretekstin se më spiunon në Ambasadë. Nëse një kryepolic u thotë partnerëve veprimtarinë kriminale të qytetarëve meriton dekoratë, mbron interesat e kombit të vet, se njoh dhe se kam takuar kurrë por di që ai ishte në skemën e hetimit ku përfshihej Olsi Rama sepse një pjesë e mirë e call center-ave po mbyllen.

Autoritetet spanjolle gjermane italiane kanë marrë përsipër e po zbërthejnë këtë skemë të papërshkruar vjedhjeje të autoriteteve shqiptare gjysmë zyrtare.

Më të lexuarat