BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Politike

"Skanimi ka treguar një qeverisje skandaloze nga Edi Rama", Bylykbashi reagon ashpër: Kryeministri e ktheu korrupsionin në art, shqiptarët kanë nevojë për një...

"Skanimi ka treguar një qeverisje skandaloze nga Edi Rama",

Oerd Bylykbashi, nënkryetar i PD-së, gjatë një takimi me departamentet e kësaj partie, ka vlerësuar rolin që kanë luajtur ato në skanimin e qeverisjes së PS-së, e cila i ka shkaktuar një dëm të madh jo vetëm shtetit, por edhe shqiptarëve.

Bylykbashi tha se skanimi ka treguar një qeverisje skandaloze nga Edi Rama.

“Vendim i paprecedentë jo vetëm për demokracinë shqiptare, por për gjithë demokracitë në vendet ish-komuniste, është arrestimi i liderit të opozitës, Sali Berisha, pa pasur prova dhe fakte”, tha ai.

Ai u shpreh se përballë kemi një regjim që ne duhet t’I qëndrojmë përballë dhe të përballemi me të. Bylykbashi tha se nuk është thjesht një sistem korruptiv, por një korrupsion i ngritur në art, që ka vetëm një autor: Edi Ramën.

Nënkryetari i PD-së tha se Edi Rama sot kontrollon gjithçka nga sistemi gjyqësor, te media, shoqëria civile, institucionet, ndaj dhe sot jemi në një krizë shumëplanëshe.

Bylykbashi tha se zgjedhjet e shkuara treguan se si pushteti përdoret për të grabitur votën dhe më pas për të grabitur pasuritë e shqiptarëve.

“Denoncimi i korrupsionit përdor indinjatë, por edhe reagim. Ndaj kemi protesta të irritueshme, sikundër ishte ajo e zhvilluar sot”, tha Bylykbashi.

Ai tha se lufta anti-korrupsion është në themel të një qeverisje të pastër, por e rëndësishme është se kush do të jetë oferta jonë, për ti kthyer shpresën shqiptarëve,

“Shqiptarëve i duhet jo vetëm një shtet i vogël, por duhet një shtet i drejtë”, tha Bylykbashi. Sipas tij, ne duhet t’I ofrojmë shqiptarëve një alternativë, që tu lehtësojë jetën shqiptarëve.

 

Më të lexuarat