BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Politike

“Sot nga SPAK-u ke 3 ministra brenda”/ Arrestimi i Lefter Allës, Ngjela zbardh skemën e PS-së: Është jashtë nivelit tim të më pyesësh për ...

“Sot nga SPAK-u ke 3 ministra brenda”/ Arrestimi i Lefter

Avokati Spartak Ngjela ishte i ftuar këtë të premte në Euronews Albania, ku komentoi aktualitetin politik të javës. Ngjela u pyet dhe në lidhje me arrestimin për korrupsion të kryebashkiakut të Bulqizës Lefter Alla, dhe se a mund të ndikojë kjo negativisht për Partinë Socialiste në zgjedhjet lokale të 14 majit.

Ngjela tha se “kryetari i bashkisë së një “fshati”, nuk mund të ketë asnjë ndikim në rezultatin e zgjedhjeve”, të cilat sipas tij fitohen nga të majtët.

Gazetarja Raziela Myslimaj: Si e keni parë arrestimin nën dyshimin për korrupsion të Lefter Allës, dhe a e rëndon kjo pozitën e Partisë Socialiste në Bulqizë, por dhe me gjerë, meqenëse jemi në prag të zgjedhjeve?

Spartak Ngjela: Është jashtë nivelit tim të më pyesësh për një kryetar bashkie të një fshati. Nuk përfaqëson asgjë. Problemi qëndron që nuk është fakt rasti që po flasim. Fakti është ky, që Partia Socialiste është fitimtare. Çdo t’i bëjë Bulqiza Partisë Socialiste, s’do t’i bëjë asgjë. S’po merrem me Bulqizën, sot nga SPAK-u ke 3 ministra brenda, ç’a më duhet mua kryetari i Bashkisë së një rrethi të vogël.

SPAK godet vetëm majtas se është doktrinë. Kjo doktrinë vjen nga Napoleon Bonaparti. Kur erdhi në pushtet goditi majtas, dhe vetë ishte i mjatë pasi vinte nga revolucioni. E la fisnikërinë dhe ata u gëzuan. Godtiti majtas se do të cilësohej si sulm dhe pastaj shkoi djathtas dhe pastaj vazhdoi historinë e republikës franceze.

Më të lexuarat