BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Politike

"SPAK mbrohet me vendimin e gjykatës", Frrok Çupi reagon ashpër: Mund të hapet telefoni i Kryemadhit, është një provë e cila mund të...

"SPAK mbrohet me vendimin e gjykatës", Frrok Çupi

Gazetari Ermal Vija thotë se Prokuroria e Posaçme (SPAK) mund ta hapë celularin e deputetes së Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhit, të cilin e ka sekuestruar pas kontrolleve në banesën e së ëmës, Fatime Kryemadhi.

Në një emison televiziv, Vija u shpreh se SPAK mbrohet me vendimin e gjykatës, përmes së cilës ka ushtruar kontroll në banesë dhe mjetet e sekuestruara, shërbejnë si provë.

Ndërsa analisti Frrok Çupi deklaroi se përmbajtja e celularit, i takon drejtësisë.

Ermal Vija: Në rast se nuk hapet me dëshirën e personit, janë ekspertët e IT të cilët e hapin. Celulari i gjetur në banesë, SPAK thotë që nuk jemi nisur për të marrë celularin e Kryemadhit. Në banesë janë gjetur 5 celularë. Është një provë. SPAK ka shkuar për kontroll në një banesë, ka sekuestruar 5 celularë, në bazë të një vendimi gjykate. Sigurisht që mund ta hapë. Nuk është marrë në banesën e pronarit, unë e kam marrë bazuar në vendimin e një gjykate. SPAK ka shkuar me vendim gjykate. SPAK mbrohet me vendimin e gjykatës. Të gjitha materialet që gjenden, vjen oficeri i Byrosë Kombëtare të Hetimit, me vendimin e gjykatës, dhe thotë që në këtë zonë do ushtroihet konrtrioll me këtë vendim gjykate, merren të gjitha sendet, kompjuterët, merren për sekuestrim, BKH dhe SPAK të tregojnë vendimin e gjykatës. Po flasim për vendimet e gjykatës.

Frrok Çupi: Është problem përmbajtja që ka brenda celulari, nuk është problem mjeti. Mjeti i takon Monikës, së ëmës, nuk ka problem. Ajo që ka brenda i takon drejtësisë. I përket heimi, i përket hetimit, i përket gjykatës. Nuk mund të jetë më pronë e tyre.

 

Më të lexuarat