BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Politike

Sulmet e Metës ndaj kreut të SPAK/ "Çështja CEZ-DIA është në limitet e afatit ku kësaj dosje do t’i jepet një drejtim", gazetari i njohur zbulon detajet: Shumë shpejt do të…

Sulmet e Metës ndaj kreut të SPAK/ "Çështja CEZ-DIA

Duke komentuar sulmet e kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Meta në drejtim të kreut të SPAK, Altin Dumani, gazetar Eni Ferhati tha në një emision televiziziv, se dosja CEZ-DIA po shkon drejt mbylljes.

Pjesë nga diskutimet:

Ferhati: Hetimi është zyrtar. Çështja CEZ-DIA është në limitet e afatit ku kësaj dosje do t’i jepet një drejtim, nëse do të ketë përgjegjësi penale për Metën apo të tjerë, të cilët gjatë hetimit mund të kenë rezultuar me probleme. Krahas Metës janë pyetur edhe një sërë personazhesh të tjerë, qoftë me pushtet politik aktualisht apo në të kaluarën për të zbuluar dyshimet që ka SPAK.
-Dosja shpejt do të mbyllet? Ka diçka të vërtetë?
Ferhati: Patjetër ka diçka të vërtetë.

 

Më të lexuarat