BREAKING NEWS

Çfarë dyshohet? SPAK shtrinë hetimin edhe jashtë Shqipërisë për Arben Ahmetajn

Çfarë dyshohet? SPAK shtrinë hetimin edhe jashtë
x
BREAKING NEWS

Shtohen telashet për bashkëshorten e Ilir Metës, ja dosja që tregon lidhjet ruse të Monika Kryemadhit dhe pagesat nga kompanitë e njerëzve të Vladimir Putinit

Shtohen telashet për bashkëshorten e Ilir Metës, ja dosja që
x
BREAKING NEWS

Armiqtë e SHBA, Berisha e Meta të lidhur ngushtë me Moskën, ja si koalicioni i “non gratave” po shkon në zgjedhjet e 14 majit me ngjyrat e flamurit rus

Armiqtë e SHBA, Berisha e Meta të lidhur ngushtë me Moskën,
x
BREAKING NEWS

Gjykata amerikane “fundos” ish-agjentin e FBI McGonigal, Juria e Madhe në Nju Jork kërkon konfiskimin e pronave dhe zbulon fakte të reja tronditëse për Agron Nezën

Gjykata amerikane “fundos” ish-agjentin e FBI McGonigal, Juria e
x
BREAKING NEWS

SHBA thirrje qeverive partnere të izolojnë Sali Berishën, kërkohet bllokim vizash për “listën e zezë” të Amerikës

SHBA thirrje qeverive partnere të izolojnë Sali Berishën,
x
BREAKING NEWS

Fondet për rindërtimin pas tërmetit, ligji për tatimin mbi të ardhurat dhe gjendja ekonomike shkaktojnë debate të forta në Kuvend, opozita akuza qeverisë për mungesë transparence dhe shpopullimin e vendit

Fondet për rindërtimin pas tërmetit, ligji për tatimin mbi
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Arrestimi i Lefter Allës nga SPAK, zgjidhet kryetari i ri i bashkisë së Bulqizës

EMRI/ Arrestimi i Lefter Allës nga SPAK, zgjidhet kryetari i ri i
x
BREAKING NEWS

Po Adriatik Llalla ka marrë azil politik? Kreu i SPAK zbardh detajet: Po punojmë për...

Po Adriatik Llalla ka marrë azil politik? Kreu i SPAK zbardh detajet: Po
x

Politike

Tragjedia e Gërdecit/ Gazetari ngre dyshimet e forta: Fatmir Mediu mund të dalë si i përdorur

Tragjedia e Gërdecit/ Gazetari ngre dyshimet e forta: Fatmir Mediu mund

Gazetari Poli Hoxha ka ngritur dyshime, teksa ka folur për dosjen e Gërdecit dhe për akuzat e ngritura ndaj ish-ministrit të Mbrojtjes, Fatmir Mediu.

Hoxha tha në emisionin e Erla Mëhillit se Fatmir Mediu mund të dalë si i përdorur në këtë çështje, duke paralajmëruar gjëra të papritura.

“Zhvillimi i gjyqit mund të nxjerrë gjëra të papritura. Mund të dalë Fatmir Mediu siç e ka thënë, se ka thënë njëherë Mediu, shikoni te VKM-të, e ka thënë njëherë kur doli nga SPAK-u. Mund të dalë Fatmiri edhe i përdorur, nuk e dimë ne, s’mund të flasim”, u shpreh ai.

Ndërkohë, kujtojmë se SPAK mbylli hetimet dhe dërgoi sot në gjykatë dosjen “Gërdeci”. Në këtë dosje, ish-ministri Mediu akuzohet për veprat penale “Shpërdorim detyre” dhe “Shpërdorim i detyrës në bashkëpunim me subjekt ushtarak-kuadër komandues”.

Më të lexuarat