BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Politike

“U provokuan njerëzit”/ Martesa e dy vajzave, deputeti Shehu ngre akuzën: Bashkia shkeli ligjin, vazhdë e nismave për të zhbërë familje

“U provokuan njerëzit”/ Martesa e dy vajzave, deputeti Shehu

Deputeti demokrat Tritan Shehu, martesën mes dy vajzave në çatinë e Tiranës e ka cilësuar akt nul dhe butaforik.

Përmes një postimi në rrjetet sociale Shehu ka theksuar se është një provokacion për të testuar publikun, për të zhbërë konceptin e familjes dhe për t’i hapur rrugë diskriminimit të fëmijëve.

Ndër të tjera deputeti shprehet se çështje të paligjshme si këto, prishin ekuilibrat natyrale dhe biologjike.

Reagimi i plotë i Shehut:

“Martesa homo” ne catine e Bashkise, akt nul, butaforik!

Nje veprim i paligjeshem ky, vecanerisht ne nje institucion shteteror.

Nje tentative te neperkembesh shtetin, institucionet e tij dhe ligjet e ketij vendi.

Nje teatralitet mashtrues i dikujt te pilotuar, qe kerkon te paraqitet si klerik katolik.

Ne realitet nje provokacion per te testuar publikun…

Ne vigjilje te tentativave te kesaj Rilindje per te goditur Kodin e Familjes ne thelbin e tij te vlerave dhe mbrojtjes se shoqerise njerezore.

Per te cbere konceptin e Shenjte per Familjen nga nje Burre, nje Grua e me shprese Femijet.

Per te cuar drejt te ashtu quajturave familje homo, trans e nje liste te gjate te tillash!

Per te hapur rruge diskriminimit te femijeve, nepermjet mundesise se adoptimive nga cifte homo, trans, etj, etj.

Ceshtje keto te paligjshme per Republiken tone, qe prishin ekuilibrat natyrale, biologjike, historik, vlerash, egzitence te njerezimit vete.

Diskriminuese per vete shoqerine tone ne terresi.

Ne vazhden e tentativave si “uterusi” me qera etj, qe te cojne ne fakt aty.

Tek diskriminimi i fjaleve sublime Nene e Baba me termat bosh, prinderit 1,2,3,4,5…

Ne fund desheroj te pershendes fort deklaraten e qarte e dobi prurese te KISH.

 

Më të lexuarat