BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Politike

“Unë nuk përfaqësoj Rrugën e Shpresës”, Dashamir Shehi shpërthen kundër opozitës: Korrupsionin duhet ta luftojnë të gjithë

“Unë nuk përfaqësoj Rrugën e Shpresës”,

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi ishte i ftuar në një program televiziv, ku foli për projektrezolutën e PS për luftën ndaj antikorrupsionit.

Gjatë intervistës Shehi tha se opozita nuk ka ofruar alternativë apo lidership, ndërsa për korrupsionin tha se duhet ta luftojnë të gjithë.

“Rezoluta mu duk një fletërrufe kundër korrupsionit.Ne nuk e votuam. Kjo qeveri ka 12 vite që është në pushtet, u kujtua tani. Korrupsionin mund ta bëjë dhe vetë. Kam dyshimin që nuk do ishte punë e mirë, kështu që më mirë që nuk u votua nga opozita. Na bien një letër dhe thonë ‘votojeni ju dhe do luftohet korrupsioni”.

Opozita bëri rolin e vetë i tha qeverisë që ‘të korruptuarit jeni dhe s’ka nevojë për letra’. Opozita mund të mos ketë ofruar alternativë, lidership, këto janë defekte të opozitës, por luftë ndaj korrupsionit ka bërë.”, tha ai.

Sakaq ai thekoi se është përfaqësues i LZHK-së dhe jo i ‘rrugës së Shpresës’ që lidhet me protestat poshtë ballkonit të ish-kryeministrit Sali Berisha.

“Unë përfaqësoj LZHK-në dhe jo ‘Rrugën e Shpresës’. Kjo qeveri çfarë kishte për të korruptuar e ka bërë. Jo se qeveria e mëparshme s’kishte gjëra të tilla. Sjell një letër dhe thotë ‘sot fillon lufta ndaj korrupsionit’. Të korruptuarit nuk i ka zbuluar qeveria, por drejtësia. Qeveria ka linjën e vetë, drejtësia duhet lënë e qetë. Çfarë do bëjë ky komisionin  dhe pse duhet komision  mbi komision? S’kemi nevojë për këto letra, vetëm nëse brenda saj ka ide djallëzore.

Parlamenti është më vete nuk bëhet lëmsh kjo. Ky sistem i drejtësisë duhet të jetë i pavarur. “, përfundoi Shehi. 

Më të lexuarat