BREAKING NEWS

Gati goditja surprizë ndaj zyrtarëve të korruptuar, SHBA sjell specialistët e OPTAD dhe prokurorët kroatë që arrestuan Sanaderin për të asistuar SPAK, një “peshk i madh” pritet të arrestohet

Gati goditja surprizë ndaj zyrtarëve të korruptuar, SHBA sjell
x
BREAKING NEWS

Edi Rama gati të braktisë qeverinë, nuk pranon mandat të katërt, ja arsyet pse kryeministri do largohet dhe kur do ta lërë postin

Edi Rama gati të braktisë qeverinë, nuk pranon mandat të
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri kallëzon në SPAK Ulsi Manjën, një prokuror dhe dy gjyqtarë, ja 3 veprat e rënda penale që kanë kryer, zbardhen detaje nga dosja, si po mbahet në burg pa ligj “tmerri i italianëve” 

Idajet Beqiri kallëzon në SPAK Ulsi Manjën, një prokuror dhe
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia zbardh strategjinë që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga arresti me burg dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991, ja si Berisha ka qenë kundër rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës, si u largua atë ditë nga bulevardi me një makinë të Si...

Ilir Demalia zbardh strategjinë që po ndjek Ilir Meta për të
x
BREAKING NEWS

Ilir Beqaj drejt arrestimit, hetimet për ish-ministrin e Shëndetësisë janë shtrirë deri në Poloni për transferta të dyshimta parash, hetuesit futin në “sitë” lidhjet klienteliste, favorizimet me kompanitë të ndryshme farmaceutike, ja çfarë është gjendu...

Ilir Beqaj drejt arrestimit, hetimet për ish-ministrin e
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja “perlat” që dyshohet se janë gjetur në celularin e sekuestruar në shtëpinë e nënës së deputetes së PL, hetuesit vizita “blic” nëpër institucione të ndryshme, skaner banesave të bashkëpunëtorëve të...

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja
x
BREAKING NEWS

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi jashtë vendit dhe të tjerët i ka ekzekutuar, ja njerëzit që po përdor për të zgjidhur hallet e tij me SPAK, Ilir Meta është hajduti i famshëm i floririt, Fatos Mahmutaj zbardh prapas...

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi
x
BREAKING NEWS

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i posaçëm në Tiranë për pastrimin e parave, nënshkruhet pakti mes SPAK dhe NCA, nisin procedurat për të dorëzuar dosjet për llogaritë në Londër

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i
x

Politike

“Vuçiç po sfidon hapur BE”/ Vasili shpërthen ashpër ndaj Perëndimit: Nëse europianët ndihen të dobët ndaj tangos së tij me Moskën, s’mundet të anatemojnë Kurtin që...

“Vuçiç po sfidon hapur BE”/ Vasili shpërthen

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili, është shprehur se presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, po sfidon hapur Europën.

Komentet Vasili i bëri përmes një reagimi në Facebook, ku tha se europianët dobësinë e tyre ndaj Vuçiçit dhe tangos së tij me Moskën, nuk mund ta shkarkojnë te kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i cili sipas tij, është një lider që sheh vetëm nga Perëndimi.

Ai i bëri thirrje Europës që të ndalë lojën ku po sulmohet Kosova, pasi sipas tij, kjo e dëmton Ballkanin dhe euro-atlantizmin.

Reagimi i Vasilit:

Serbia e semura pa sherim e Ballkanit!

Po keta europianet Vucicin Pro Putin e kane perballe ç’kerkojne nga Albin Kurti!

“Të gjithë mundohen të më japin mësime morali për gjithçka dhe të shpjegojnë se si dhe në çfarë mënyre duhet të vendosim sanksione ndaj Rusisë. Këtu jam unë, i cili ende ka njëfarë ndikimi në vendimmarrje në institucionet e Serbisë, ende nuk jam për këtë”.

Mesimet, moralin dhe sanksionet ndaj Putinit Europa i ka vendosur.

Pra Vucic sfidon hapur dhe pa skrupuj Europen.

Po çfare pretendime kane keta europianet ndaj nje euroatlantisti te vendosur si Albin Kurti.

Neqoftese ndihen te pafuqishem e te dobet ndaj Vucicit dhe tangos se tij me Mosken s’mundet kurrsesi shkarkojne dobesine e tyre dhe te anatemojne Albin Kurtin, qe eshte partneri natyral i tyre dhe qe sheh vetem nga perendimi.

Boll më me kete loje kuder Kosoves, qe e demton Ballkanin dhe euroatlantizmin per hir te mbeshtetjes pa rezultat te te semures se ballkanit qe eshte vetem e vetem Serbia e Vucicit.

Më të lexuarat