BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x

Politike

Zëdhënësja e PD zbulon skenarin e Berishës: Kuvendi i 2 Dhjetorit bëhet për të kundërshtuar drejtësinë, nuk është në interes të...

Zëdhënësja e PD zbulon skenarin e Berishës: Kuvendi i 2

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Mirela Karabina thotë se Kuvendi i 2 Dhjetorit që do të mbahet nga ish kryeministri Sali Berisha, bëhet për të penguar drejtësinë dhe nuk është në interes të demokratëve.

Në një intervistë për “Newsline”, Karabina u shpreh se Berisha është në hall, për shkak të hetimeve të SPAK ndaj tij.

“Në fakt, Partia Demokratike ka bërë Kuvendin e 2 shtatorit, ku ka analizuar gjithçka. Ka një rezolutë mbi bazën e së cilës funksionon Partia Demokratike, ka një qasje euroatlantike, që ecën përkrah aleatëve. Kuvendi nesër, është kuvend jo në interes të demokratëve, në kundërshtim me drejtësinë, një përpjekje për t’i treguar mesazhe, drejtësisë, SHBA. Besoj se demokratët janë të zhgënjyer. Çdo gjë që është thënë këto dy vite nuk është mbajtur”, theksoi ajo.

Në lidhje me mos prezencën e deputetëve të Partisë Demokratike në seancën për votimin e buxhetit, Karabina deklaroi se në sallë nuk u zhvillua seancë, por kishte zjarr e flakë, të shkaktuar nga Rithemelimi.

Sipas saj, buxheti 2024 është oligarkik dhe jo për përmirësimin e jetës së qytetarëve.

“Fatkeqësisht në periudhën që ishte kalimi i buxhetit, kemi minim të këtyre seancave të grupit të Rithemelimit dhe një grupi deputetësh. Munguam sepse në sallë nuk kishte normalitet, ishte zjarr e flakë. Qeverisja e kaloi shumë lehtë, pa dhënë llogaridhënie. Buxheti nuk është i vogël, është 7 miliardë euro. Nuk do të shkojë në përmirësim të jetës së qytetarëve. Do të kemi ekonomi oligarkike. Patjetër që do të ketë jetë parlamentare. Foltorja nuk ka për qëllim të pengojë mazhorancën, janë bashkë. Në hall të madh, të frikësuar nga hetimet. Vetëm kur të fillojë ndëshkimi i politikanëve të lartë, kushdo, jo vetëm zoti Berisha, kushdo që ka abuzuar. Për herë të parë, drejtësia është e shkëputur nga politika, prandaj kanë frikë politikanët shqiptarë”, tha Karabina.

Më të lexuarat