BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Politike

Zgjedhjet e 14 majit/ Koalicioni i Berishës dhe Metës prezanton një tjetër kandidatë, reagon deputeti me tone të forta ndaj qeverisë: Ai ha, pi dhe zhgërryhet si derrat bashkë me kryetarin e Bashkisë sot

Zgjedhjet e 14 majit/ Koalicioni i Berishës dhe Metës prezanton

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, është shprehur se qytetarët shqiptarë nuk do të votojnë më qeverinë e kryeministrit Edi Rama. Komentet Noka i bëri nga Cërriku, ku prezantoi kandidatin për kryetar të kësaj bashkie, Servet Luzha.

Noka tha se këto zgjedhje janë edhe zgjedhje për ti dhënë një mesazh Ramës, pasi sipas tij, regjimi i tij ka lumturuar vetëm rrethin e afërt të kryeministrit.

Ai shtoi se në fshatrat e vendit nuk është hedhur asnjë cent investime.

“Cërriku ndihet i zhytur në skamje dhe varfëri. Poshteti i Ramës Cërrikun e ka parë thjesht si plaçkë. I ëmëruari i Rilindjes këtu Cërrikun nuk e ka parë si një qytet që duhet qeverisur, që duhet kontribuar dhe punuar. Ndaj sot ju jeni më shumë se çdo herë tjetër në këtë sallë, për ti dhënë mbështetjen Servet Duzhës. Askush më mirë se ju nuk është dëshmitar i faktit se për sa kohë ka qeverisur, Serveti kurrë nuk i ka future dorën në xhep qytetarëve, siç ka bërë Andi Salla i Rilindjes.

Kurrë më parë nuk ishte parë se në bashki të gjitha punët ti marrin familjarët e kryetarit. Kjo ka ndodhur nën pushtetin e regjimit të Ramës. Do ti japim fund vjedhjes në Cërrik dhe Shqipëri. Do të votojmë Duzhën për qytetar të parë. Cërriku nuk ka qenë kurrë në këtë gjendje. Shikoni fshatrat e Cërrikut, a mund të thotë dikush nëse është hedhur qoftë edhe një cent në këto zona. Cërriku është i varfër, sepse është i vjedhur. Në 14 maj do i japim këtë mesazh Ramës. Ne do të votojmë për koalicionin “Bashkë Fitojmë”, sepse duam të çojmë edhe një mesazh në Tiranë.

Ti themi Ramës nuk mund të dalësh më ti lypësh votën qytetarëve, sepse askush nuk do të votojë më regjimin më të korruptuar dhe plaçkitës. Është plaçkitës, sa shqiptarët nuk kanë parë kurrë në këto troje. Ne do ti japim një leksion edhe Andit edhe Edi Ramës në Tiranë. I lumtur është vetëm Luca, sepse ai ha dhe pi dhe zhgërryhet si derrat bashkë me kryetarin e Bashkisë sot. Ky qytet në 14 maj do t’ju kthehet juve. Servet Duzha, fitore”, u shpreh Noka.