BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Rajoni

Lajçak zbulon hapin e radhës në dialogun Prishtinë-Beograd, ja çfarë pritet

Lajçak zbulon hapin e radhës në dialogun

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Laçak deklaroi se hapi i radhës në dialogun Prishtinë-Beograd, do të jetë ftimi i kryenegociatorëve në Bruksel.

Lajçak u shpreh se çështja e zbatimit të aneksit të marrëveshjes, në thelb tani bie në nivelin e negociatorëve kryesorë.

“Udhëheqësit bien dakord për një rrugë strategjike përpara dhe kryenegociatorët diskutojnë detajet e zbatimit sipas asaj që liderët kanë rënë dakord. Ju e dini që vitin e kaluar dhe një vit më parë kemi pasur shumë takime në nivelin e kryenegociatorëve. Kjo ka bërë që ndaj disa kritikave se procesi është reduktuar në një proces teknik, gjë që nuk është e vërtetë, procesi zhvillohet realisht në të dy nivelet, kështu që është shumë logjike që tani, për të diskutuar se si të zbatohet ajo që u ra dakord në Bruksel në shkurt. 27 dhe në Ohër më 18 mars, kjo kërkon dy negociatorë dhe ekspertë kryesorë që të diskutojnë të gjitha këto”, thksoi Lajçak.

Ai shtoi se sa herë që ka nevojë për një takim të nivelit të lartë, takimi do të mbahet.

“Si presidenti Vuçiç dhe kryeministri Kurti tregojnë se janë të gatshëm të takohen dhe të diskutojnë gjërat në të ardhmen. Por le t’i mbajmë liderët të diskutojnë çështjet politike dhe negociatorët kryesorë të diskutojnë çështje praktike”, nënvizoi Lajçak.