BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Andi Bushati, sulmon ashpër Ramën: Albin Kurti po merr thika pas shpine nga Tirana

Nuk përmbahet Andi Bushati, sulmon ashpër Ramën: Albin Kurti po
x
BREAKING NEWS

Eksperti i kriminalistikës habit me deklaratën: Droga futet me anije peshkimi, por edhe me avionë civilë

Eksperti i kriminalistikës habit me deklaratën: Droga futet me anije
x
BREAKING NEWS

Ish-kandidati i PD-së tregon fajtorët e përçarjes së opozitës, nuk i kursehet ish-kryeministrit dhe Alibeajt

Ish-kandidati i PD-së tregon fajtorët e përçarjes së
x
BREAKING NEWS

Pse zbarkoi DEA në Shqipëri? Eksperti Karamuço zbardh prapaskenat dhe i del kundër ministrit: Ja sa agjentë kanë ardhur

Pse zbarkoi DEA në Shqipëri? Eksperti Karamuço zbardh
x
BREAKING NEWS

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda plas deklaratën ‘bombë’: Ja kush është qyteti që konsumon më shumë kokainë në Shqipëri

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

"Luizi ka marrë një të dytën e shikimeve të Joe Biden"/ Rakipi pyet Fevziun për spektaklin që ka “mbërthyer” shqiptarët: Po largohen masivisht, kush ka mbetur është zhytur në kotësinë e Big Brother

"Luizi ka marrë një të dytën e shikimeve të Joe
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal”/ Ish-presidenti i Dhomës amerikane plas deklaratën: Ka informacione që nuk janë publikuar dhe…

Çështja “McGonigal”/ Ish-presidenti i Dhomës
x
BREAKING NEWS

“Ti i di më mirë këto, por nuk do të flasësh!”/ Plas debati në studio, Rakipi kapet me Fevziun për naftën kontrabandë dhe oligarkët

“Ti i di më mirë këto, por nuk do të
x

Rajoni

Negociatat me Kosovën/ Ministri serb zbulon cilat janë tre pikat që përbëjnë vijën e kuqe

Negociatat me Kosovën/ Ministri serb zbulon cilat janë tre pikat

Ministri serb i  Mbrojtjes, Millosh Vuçeviç tdeklaroi se “vijat e kuqe” të Serbisë në negociatat për Kosovën janë “të qarta”.

Sipas tij, ato janë formimi i detyrueshëm i Bashkimit të Komunave Serbe, mosnjohja e Kosovës dhe anëtarësimi i saj në Kombet e Bashkuara.

Ai ka akuzuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, se ka përdorur metodat më tinzare për të provokuar ndoshta një konflikt dhe për të vazhduar kriminalizimin dhe paraqitjen e serbëve si të këqij.

I pyetur për deklaratën e presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç se vendimi për Kosovën nuk do të merret nga qytetarët, Vuçeviç tha se do të shfrytëzohen të gjitha potencialet demokratike dhe se gjithçka do të jetë para syve të publikut.

Vuçeviç shtoi se kalimin në gatishmëri i ushtrisë dhe policisë në nivelin më të lartë ishte “mesazh se do të merren të gjitha masat për të mbrojtur popullin serb dhe për të ruajtur Serbinë”.

Më të lexuarat