BREAKING NEWS

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të garojë i vetëm në zgjedhje

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të
x
BREAKING NEWS

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk mundet të të duket Edi Rama një njeri...

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk
x
BREAKING NEWS

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta: Çfarë ndodhi në aksin Tiranë-Lezhë

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta:
x
BREAKING NEWS

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve të tjerë (EMRAT)

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve
x
BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para

Aksident  me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët
x
BREAKING NEWS

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e para

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e
x
BREAKING NEWS

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon qeverinë: Kjo qeveri në 8 vite mori borxh 5 miliardë euro

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon
x

Rajoni

"Nuk do të ketë një Kosovë të pavarur siç e planifikon Berlini", presidenti Vuçiç i përgjigjet diplomatit gjerman

"Nuk do të ketë një Kosovë të pavarur siç e

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç, njihet për qëndrimin e tij kundër Kosovës. Në deklaratat e tij të shpeshta ai ka ripërsëritur se Serbia nuk do ta njohë kurrë pavarësinë e Kosovës sa kohë të jetë president.

Sëfundmi Vuçiç i përgjigjur edhe të dërguarit gjerman në Këshillin  e Ministrave, Manuel Saraçin se nuk do të ketë Kosovë të pavarur ashtu siç e planifikon Berlini.

Kujtojmë se më herët diplomati gjerman deklaroi se nuk do të lejohet krijimi i një “Republika Srpska e re”.

“Mund t’i them nuk do të ketë as një Kosovë të pavarur siç e planifikoni ju”, tha Vuçiç në Sofje.

I ndalur tek sanksionet ndaj Rusisë, presidenti serb e tha qartë se Beogradi nuk do të vendosë sanksione ndaj Rusisë sepse sipas tij, ajo po lufton për politikën e saj.