BREAKING NEWS

Ish-drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj flet hapur, nga dënimi i Sali Berishës, burgosja e Fredi Belerit, te arratisja e Arben Ahmetajt dhe hetimet e SPAK ndaj Ilir Beqajt, ja çfarë pritet të ndodhë me dosjet “përvëluese”

Ish-drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj flet
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat e forta nga 20 shkurti i vitit 1991: Ja plani i Ramiz Alisë për të rrëzuar bustin e Enver Hoxhës, si i liruan në fshehtësi bulonat, infiltrimi i Berishës dhe roli i Hekuran Isait, shumica e studentëve të dhjetorit ’90 ...

Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat e forta nga 20 shkurti i vitit 1991: Ja plani
x
BREAKING NEWS

Njeriu i vetëm që filmoi pamjet e rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës rrëfen të pathënat: Ja çfarë ndodhi më 20 shkurt 1991, nga telefonata alarmante e Adil Çarçanit për zhdukjen e videos, roli i Sali Berishës, Ramizit, Nexhmijes, infiltrimi i sigurimsa...

Njeriu i vetëm që filmoi pamjet e rrëzimit të bustit të
x
BREAKING NEWS

Arben Ahmetaj e akuzoi se fshihet pas inceneratorit të Tiranës, kryebashkiaku Erion Veliaj reagon për herë të parë dhe tregon si qëndron e vërteta, i cilëson sulmet e tij shpifje dhe i kërkon të bëhet burrë e të përballet me drejtësinë

Arben Ahmetaj e akuzoi se fshihet pas inceneratorit të Tiranës,
x
BREAKING NEWS

Edi Rama dhe Belinda Balluku përfundojnë në SPAK për aferën e inceneratorëve dhe rrugën Korçë-Ersekë, zbardhet dosja e PD zyrtare me provat “përvëluese”

Edi Rama dhe Belinda Balluku përfundojnë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

Thellohen hetimet për Koncesionin e Sterilizimit, SPAK pyet për dy orë Ogerta Manastirliun, nga ndryshimi i kontratës koncesionare, te rritja e kostos në mënyrë abuzive për buxhetin e shtetit, ja vendimet që mund ta fundosin

Thellohen hetimet për Koncesionin e Sterilizimit, SPAK pyet për dy
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja pse Blinken erdhi në Tiranë dhe arsyet pse refuzoi të takojë opozitën, baza e Kuçovës investim amerikan dhe mesazh për Moskën

Kreshnik Spahiu: Ja pse Blinken erdhi në Tiranë dhe arsyet pse refuzoi
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Amerikanët investuan te Sali Berisha, ja e vërteta tronditëse që mësuan kur e futën në skaner pas vitit ’94, nga përplasja me senatorët e SHBA, te akuzat për luftë civile në 1997 dhe të gjitha mesazhet e fshehta të Blinken nga vizita në Tir...

Frrok Çupi: Amerikanët investuan te Sali Berisha, ja e vërteta
x

Rajoni

Stuhia “Daniel” paralizon Greqinë, rritet numri i viktimave, mbi 2 miliardë euro dëme në vendin fqinj

Stuhia “Daniel” paralizon Greqinë, rritet numri i viktimave,

Bilanci i vdekjeve nga stuhia “Daniel” në Greqi është rritur në 6 viktima. Shumë njerëz kanë refuzuar të lënë shtëpitë e tyre dhe disa mijëra kanë mbetur të bllokuar nga uji në lokalitete të ndryshme.

Operacionet e shpëtimit po intensifikohen, bashkë me furnizimet që po shpërndahen tek personat e prekur. Ndërkohë, rreth 2 mijë persona të tjerë janë shpëtuar.

“Njerëzit duhet të ishin larguar, por nuk e bënë këtë. Ata nuk prisnin kaq shumë ujë dhe as që do të mbeteshin të bllokuar. Po të ishin larguar në kohë, atëherë nuk do të na duhej të bënim gjithë këtë betejë dhe të përballeshim me këto probleme. Megjithatë ne do vijojmë operacionet për t’i nxjerrë njerëzit nga shtëpitë e tyre”, deklaroi zjarrfikësi Grigoris Mitrakos.

Numri i personave të konsideruar të humbur nuk është ende i saktë. Ndërkohë, teksa zbulimi i godinave të mbuluara nga balta dhe uji vazhdojnë, sidomos në rajonin e Tesalisë, llogaritja e dëmeve ka filluar.

Në rajonin në fjalë, guvernatori Kostas Agorastos vlerësoi se dëmet arrijnë në rreth 2 miliardë euro.