BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x
BREAKING NEWS

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë “flakën” Bashkisë së Tiranës, bandës i prin Argita Malltezi, djali i Fahri Balliut, Tedi Blushi dhe “socialisti” Belind Këlliçi, ja çfarë ndodhi në protestën kundër Erion Veliajt

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë
x
BREAKING NEWS

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha gjykatat i mbyllën dyert dhe e lanë në izolim, gati hapja e dosjeve të tjera nga SPAK për vrasje, grabitje të pronave dhe vjedhje

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta Xhaçkën, PS rrëzon kërkesën e opozitës, deputetja socialiste mbron bashkëshortin si investitor strategjik, debate dhe akuza mes palëve

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta
x
BREAKING NEWS

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e “non-gratës”, Bardhi kërkon futjen e Sali Berishës në grupin e PD, SHBA e nxorën nga dera, kryeministri e fut nga dritarja

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e
x

Aktualitet

Arrestimi i banorit të BBV, gazetarja e njohur i bën thirrjen e fortë zyrtarit të policisë: Nuk prisnit dot që të mbaronte, pse u bë shoë?

Arrestimi i banorit të BBV, gazetarja e njohur i bën thirrjen e

Arrestimi i bujshëm i Liam Osmanit, pak pasi u fut në shtëpinë e Big Brother VIP, mori vëmendjen e të gjithëve.

Gazetarja Dorjana Bezat dhe analisti Arjan Curri, iu drejtuan Alket Shatro, Zv/drejtori për hetimin e krimit të organizuar dhe krimet e rënda, në Top Story, duke kërkuar të dijnë se pse nuk u arrestua më parë.

Shatra: Nuk është bërë shpallja në kërkim ndërkombëtar nga prokuroria.

Bezat: Pse nuk pritët që të mbaronte këtë eksperiencë, kë do mashtronte ai?

Curri: Mund të quhej arrest në shtëpi. Pse u bë në këtë mënyrë? Si spektakël

Shatro: Nuk ka lidhje spektakli. Më datë 27 ka hyrë, në 1 mars në Big Brother. Në momentin e parë që hyri, kemi marrë informacione nga burimet e drejtorisë policore.

Bezat: Ka dalë në çdo portal para se të hynte, nuk e bënit dot më parë arrestimin?

Shatro: Informacioni i parë është marrë pasi hyri. Ju garantoj që nuk ka lidhje me show.

Gazetarja Dorjana Bezat dha gjithashtu disa informacione më shumë për arrestimin e Liamit: “Histori është që në 2009, Liami ka kontaktuar me një agjenci për 17 bileta për një aktivitet të tij drejt Gjermanisë. Ka marrë këto bileta me vlerë 6 mijë e 300 euro. E njihte vlerën që duhet të kthente, por nuk është shlyer sepse nuk ka ardhur më në Shqipëri. Marrëdhëniet për borxhin zgjidhen në mënyrë civile. 2019 lë shtetësinë dhe në 2022 referohet dhe gjykohet si shtetas shqiptar. Mbiemri i kallëzueses i vihet të pandehurit. Është vënë emri në vendimin e gjykatës. Ky individ nuk ka pasur dijeni sepse nuk ka jetuar këtu. Si mund ti shmanget hetimit dhe gjykimit kur nuk ka pasur fare dijeni, kur është shfaqur para noterit dhe borxhin e ka njohur”.