BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Aktualitet

Atentati ndaj Gentian Bejtjas/ Klodiana Lala zbardh detaje e bujshme nga dosja: Në serë u gjet një foto e…

Atentati ndaj Gentian Bejtjas/ Klodiana Lala zbardh detaje e bujshme nga dosja:

Emisioni “Në Shënjestër” nga Klodiana Lala ka trajtuar mbrëmjen e sotme atentatin ndaj Gentian Bejtjas në Fushë Krujë, i cili u ekzekutua me breshëri plumbash pranë banesës së tij pak javë më parë.

Por kush është porositësi i vërtetë i ekzekutimit të Gentjan Bejtjas. Këtij personazhi të shumëpërfshirë në ngjarjet kriminale që lidhen kryesisht me Niklën, i cili kishte dijeni edhe për shumë krime të tjera që kishin ndodhur në harkun kohor të 10 viteve të fundit, ku në mos ishte drejtpërdrejt i implikuar, të paktën kishte dijeni apo besohej se kishte tradhtuar, ata që deri dje u shërbente. Një njeri, të cilët grupi apo grupet rivale, i ishin qepur këmba këmbës për ta vrarë që nga viti 2016, por që nuk kishin mundur ta bënin një gjë të tillë, por që vrasjen e tij e mundësuan vetëm pasditen e datës 15 Mars 2024, ndërsa ai ishte kthyer përkohësisht në banesën e tij. Aty ku grupi i qitësve për t’u siguruar që shënjestrën e kishin përballë tyre dhe nuk kishte më mundësi shpëtimi, e konfirmuan praninë e tij edhe me anë të një fotografie.

“Gjatë këqyrjes së vendit të ngjarjes, brenda rrethimit banesës, afër murit jugor u gjet kufoma e shtetasit Gentjan Bejtja, ndërsa brenda një sere prej plasmasi, që ndodhet brenda oborrit u gjetën 46 gëzhoja si dhe një foto e seksit mashkull me përmasa 4×6 cm”, thuhet në dosje.

Por a do të jetë ky epilogu i zbardhjes së vrasjes së Gentjan Bejtjes dhe arsyeve të vërteta që çuan në ekzekutimin e tij. Edhe pse deri më tani dy personat e ndaluar, Edison Haxhiu dhe Ilir Beqaraj, kanë zgjedhur të mbyllin gojën përpara grupit hetues dhe të mos bashkëpunojnë me drejtësinë.

Ndërkohë që nga një pistat e mundshme e vrasjes së Bejtjas vazhdon të jetë përfshirja e tij në ekzekutimin e trefishtë të ndodhur në mbikalimin e Fushë-Krujës, më 17 korrik 2022, të Brilant Martinaj, kushëririt të bosit të kumarit Ervis Martinaj, edhe ky i zhdukur që nga gushti i këtij viti. Si dhe një seri ngjarjesh kriminale që pasuan, ku thuhet se pas tyre qëndron hija e vetë mbretit të zhdukur të bixhozit.