BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Bota

Palestina kërkoi anëtarësim në OKB, reagon menjëherë SHBA

Palestina kërkoi anëtarësim në OKB, reagon

Një rezolutë që rekomandon që Autoriteti Palestinez (AP) të bëhet anëtar i plotë i OKB-së nuk do të rezultojë në një zgjidhje me dy shtete për konfliktin me Izraelin, tha ambasadorja e SHBA në Kombet e Bashkuara Linda Thomas-Greenfield.

Ajo i bëri komentet në një konferencë shtypi në Seul të mërkurën, pasi u pyet nëse SHBA ishte e hapur për të njohur kërkesën e AP.

Më parë këtë muaj, autoriteti kërkoi të pranohej si një anëtar i plotë i OKB-së. Shteti i Palestinës ka mbajtur statusin e vëzhguesit që nga viti 2012, por anëtarësimi i plotë do të ishte njohja e shtetësisë palestineze, gjë që Izraeli e kundërshton.

“Ne nuk e shohim se marrja e një rezolute në Këshillin e Sigurimit do të na çojë domosdoshmërisht në një pikë ku mund të gjejmë… një zgjidhje me dy shtete që ecën përpara,” tha Thomas-Greenfield.

Komiteti i Këshillit të Sigurimit të OKB-së thuhet se deklaroi këtë javë se “nuk ishte në gjendje të bënte një rekomandim unanim” nëse aplikimi i AP për anëtarësim të plotë përmbushte kriteret.