BREAKING NEWS

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/ Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e forta: Ja pse Rama ka zgjedhur partnere Turqinë, ndërsa Berisha ka Greqinë?

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/
x
BREAKING NEWS

Goditi Sali Berishën me grusht në protestën e 6 dhjetorit, përfundon akti i ekspertimit për Gerti Shehun, ja kërkesa e papritur e Prokurorisë

Goditi Sali Berishën me grusht në protestën e 6 dhjetorit,
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në Vlorë, plagoset me thikë 64-vjeçari, policia zbardh detajet

Plas sherri në Vlorë, plagoset me thikë 64-vjeçari,
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë të hënën? Eksperti i sigurisë zbardh skenarin për Veriun e Kosovës

Çfarë pritet të ndodhë të hënën? Eksperti i
x
BREAKING NEWS

Gati për atentat? Lëvizte i armatosur në bregdetin e Borshit, e pëson keq 38-vjeçari

Gati për atentat? Lëvizte i armatosur në bregdetin e Borshit, e
x
BREAKING NEWS

Vizita e Ramës në Lazarat, deputeti i PD ‘shpërthen’ në akuza të rënda: Si krimineli në vendin e krimit! E pritën ashtu si ai e meriton

Vizita e Ramës në Lazarat, deputeti i PD ‘shpërthen’
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet kreu i PD Krujë, ‘shpërthen’ ashpër ndaj Berishës: Nuk fitohet me aleat Ilir Metën dhe me armik SHBA-të

Nuk përmbahet kreu i PD Krujë, ‘shpërthen’
x
BREAKING NEWS

Frikë nga një ofensivë ukrainase, Putin merr vendimin urgjent

Frikë nga një ofensivë ukrainase, Putin merr vendimin urgjent
x

Aktualitet

Autorët sulmuan ‘TCh’ me makinën e tij, flet pronari i Range Rover-it dhe zbulon si i vodhën mjetin

Autorët sulmuan ‘TCh’ me makinën e tij, flet pronari i

Ka folur ekskluzivisht për emisionin “Shqipëria Live” në Top Channel, pronari i Range Rover-it me të cilin u krye sulmi terrorist ndaj Top Channel me 1 të vdekur.

Ramadan Makolli u shpreh se ia kishin vjedhur automjetin prej 3 vitesh dhe se policia nuk kishte bërë asgjë për ta zbuluar, madje e kishte mbyllur si çështje në një moment të caktuar.

“Kam shëtitur vetë gjithandej, me u mundu për ta gjetur automjetin se mos e shihja ndokund. Se nuk kam pasur asnjë thirrje nga policia.

Ndjenja më e keqe e imja ishte kur u interesova në Prokurori, e më thanë se të është mbyllur çështja. E kam me shkrim që prokuori thotë që është mbyllur si çështje, se nuk njihet autori i ngjarjes.

Policia ka ardhur ka marrë kamerat dhe i kam thënë të interesohen për shenjat që kanë lënë e gjithashtu për shenjat e gomave, por asnjë veprim nuk e kanë bërë si duhet.

Ata djemtë janë shumë specialistë, janë veshur me të bardhë, më duket njëri ka pistoletë se nga kamerat duket që diçka ka në dorë, ndërsa me dorën tjetër hap derën e makinës.

Policia nuk ka bërë asgjë, dhe jam interesuar që çështjen ta hap nga e para,” tha Makolli.