BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Aktualitet

Delegacioni i Përhershëm në Asamblenë Parlamentare të NATO-s i kryesuar nga Mimi Kodheli, pjesë e forumit në Uashington

Delegacioni i Përhershëm në Asamblenë Parlamentare të

Delegacioni i Përhershëm në Asamblenë Parlamentare të NATO-s i kryesuar nga Mimi Kodheli mori pjesë në punimet e Forumit të 23-të Transatlantik Parlamentar zhvilluar si çdo fundvit në Uashington në datat 4-6 dhjetor 2023. Në punimet e forumit morën pjesë edhe deputetët Xhemal Qefalia, Bujar Leskaj dhe Bardhyl Kollçaku. Forumi organizohet nga Asambleja Parlamentare e NATO-s nën kujdesin e veçantë të Delegacionit të SHBA-së në Asamblenë Parlamentare të NATO që mirëpret delegacionet aleate nga Europa dhe Kanadaja për të diskutuar mbi sfidat globale të sigurisë. Rëndësi të madhe mori paneli kongresional, ku anëtarë të Kongresit të SHBA diskutuan mbi politikat amerikane në fushën e mbrojtjes, sigurisë, politikën e jashtme si dhe parashikimet për vitin e ardhshëm. Në takim u diskutua me përfaqësues të Departamentit të Shtetit, Departamentit të Mbrojtjes, ekspertë dhe ambasadorë lidhur me situatën në Ukrainë, Lindjen e Mesme, marrëdhëniet me Kinën, si dhe bashkëpunimi me Europën, aleatët dhe partnerët.